Turci opět narušili vzdušný prostor Řecka

Napsal
Sdílet článek

Takže nejen narušení hranic s pomocí vetřelců nebo námořní provokace. Turci narušují také vzdušný prostor nad Řeckem. Skupiny tureckých stíhaček v pondělí opakovaně přeletěly do řeckého vzdušného prostoru v přímém rozporu se suverenitou Řecka. Řecký generální štáb národní obrany (GEETHA) uvedl, že nad ostrůvky Anthropofagi a Makronisi v egejském moři přeletěly dva páry tureckých F-16. První dvojice přeletěla přes Oinousses. O necelé dvě hodiny později přeletěla nad ostrovem Chios další dvojice stíhaček. Žádná z invazních stíhaček nekontaktovala řecké úřady ani nepředložila letový plán.

Všechny turecké stíhačky zachytily řecké stíhací letouny a eskortovaly z řeckého vzdušného prostoru. Takové porušení pravidel ze strany Turecka se stalo běžnou událostí a NATO uvedlo, že nezasáhne navzdory tomu, že obě země jsou členskými státy.

Řekové se domnívají, že Turecko má zájem o obsazení řeckých ostrovů v Egejském moři kvůli možné těžbě ropy a zemního plynu, přičemž řecký ostrov Kastellorizo byl považován za potenciální cíl pro převzetí Turky. Turecká námořní plavidla také v poslední době narušují suverenitu Řecka, jak jste si mohli přečíst už zde.

Každý den dochází ze strany Turecka k bezprecedentnímu narušování suverenity Řecka a to vše za mlčení zcela zbytečného spolku NATO, které tímto prokazuje, že své vlastní členy bránit nehodlá. Podobně se chová také EU, která sice vyslala “na pomoc Řekům” Frontex, ten však ve finále pomáhal spíš vetřelcům, které převážel do Řecka.

Útoky po zemi, na moři i ve vzduchu. Co se ještě bude muset stát, než se Evropa probudí? Není ostuda už jen to, že Řekům vyrazili na pomoc pouze Rakušané, Poláci a Kypřané? My jsme vyslali na pomoc Frontexu jen 8 policistů. Ovšem – jak jsem už uvedla – dle svědectví mnoha Řeků nepomáhá Frontex jim, ale invazistům.

Dnes se objevila informace o tom, že kvůli koronaviru se stahují všichni vojáci z Iráku, tedy i naši. Nebylo by dobré je konečně využít ke skutečné obraně a vyslat je na řecké hranice?

(Visited 97 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *