Turci právě posílají statisíce vetřelců zpět na řecké hranice

Napsal
Sdílet článek

Před časem sice došlo k dočasnému stažení invazistů z řeckých hranic, nicméně posléze Erdogan prohlásil, že je nechal stáhnout jen dočasně. Nyní se vrací zpět a to dokonce v mnohem větším počtu. Připomínám také, že už dřív propustil Erdogan z věznic zločince, dokonce i ty nejtěžší, jediný, kdo ve věznicích zůstal, jsou političtí vězni. Je tedy vysoce pravděpodobné, že i tito propuštění kriminálníci jsou v davech vetřelců přimícháni.

Ostatně, v Tureckých vězeních byli také cizinci, často migranti ze zemí jako Afghánistán, Pákistán, Sýrie či Irák. Řecká vláda potvrdila, že turecký režim posílá tisíce migrantů zpět na svou hranici s Evropou, přičemž se  odvolává na satelitní snímky a zpravodajské informace.

“Týdny poté, co turecký ministr vnitra prohlásil, že jeho vláda neodradí migranty od návratu k řecko-turecké hranici poté, co koronavirová pandemie skončí, se tisíce migrantů stěhují na řeckou hranici z vnitrozemí Turecka”, uvedl mluvčí řecké vlády. “Všimli jsme si některých podezřelých pohybů. V důsledku toho jsme si během velikonočního svátku zajistili zvýšenou pohotovost na další dny,” řekl řecký vládní představitel.

Podle stejného úředníka Erdogan nadále využívá 3,6 milionu migrantů, kteří v současné době pobývají v Turecku, jako politickou zbraň k „vydírání“ Řecka a Evropy. Stelios Petsas, mluvčí řecké vlády, nedávno prohlásil, že bezpečnostní složky země byly uvedeny do nejvyšší pohotovosti poté, co viděly „známky aktivity“ za hranicemi, a dodal: “vláda bude pokračovat v tom, co bude třeba, aby bránila naše svrchovaná práva a hlídala hranice Řecka a Evropy“.  Erdogan nejspíš plánuje kromě pozemní invaze také „mořský Evros“, čemuž nasvědčuje fakt, že se tisíce vetřelců shromažďují ve městech podél tureckého egejského pobřeží.

Jen za poslední dva týdny zablokovala řecká pobřežní stráž 21 člunů naplněných ilegálními vetřelci. Čluny se pokoušely vstoupit do řeckých teritoriálních vod ve východním Egejském moři, to vše samozřejmě za podpory Turecka.

Podle všeho však nemalý výsadek již na řecké ostrovy dorazil, jak se můžete přesvědčit třeba z obrázků ostrova Samos posledních dní. Přitom velmi podobně to údajně vypadá na všech ostrovech, nejhůř je na tom pak ostrov Lesbos, kde se situace s vetřelci zcela vymkla kontrole. Místní obyvatelé již upozornili na to, že hodlají vzít spravedlnost do svých rukou, neboť jim již nic jiného nezbývá.

 

(Visited 716 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *