Turci vozí zbraně a vojenské posily džihádistům do Libye se souhlasem EU

Napsal
Sdílet článek

Podle libanonské agentury Al-Anvar turečtí důstojníci a agenti turecké tajné služby MIT fakticky převzali velení nad skupinami džihádistů, které tvoří „armádu GNA“ samozvané vlády libyjského „premiéra“ Faíze Sarrádže. Turecké zásobovací i bojové lodi bez větších problémů obeplouvají „blokádu“ Libye, kterou k vynucení rezoluce Rady bezpečnosti OSN o zákazu vývozu zbraní do Libye provádí lodi pod vlajkou EU.

Tureckým zásobovacím konvojům se v posledních týdnech do pásma kolem Tripolisu, které ovládají Sarrádžovi džihádisté, podařilo dostat velké množství těžkých zbraní a islamistických posil ze Sýrie.
Rada ministrů zahraničních věcí EU koncipovala zadání operace IRINI záměrně tak, aby lodě pod vlajkou EU hlídkovaly pouze kolem břehů té částí Libye, kterou ovládá Libyjská národní armáda (LNA), jíž velí polní maršál Chalífa Haftar. Tím je pro Turky, zásobující islamisty, vytvořena volná přístupová trasa do Libye. Upozorňuji, že pro to hlasovala i Pocheho loutka Petříček!!! Jde tedy o další důkaz servility naší vlády. Proti hlasovalo jen 7 ministrů zemí EU. 

Libanonská agentura včera zveřejnila informaci, že i přes embargo OSN zbraně Sarrádžovým džihádistům z GNA dodávají nejen Turecko, ale i Katar, Spojené arabské emiráty a dokonce Francie!
Turecko však v posledních dnech vyslalo do oblasti kolem Tripolisu i velké množství vojáků své pravidelné armády. Vyslaným tureckým důstojníkům a špionům se podařilo reorganizovat ozbrojené síly Sarrádžovy samozvané vlády. Hlavní město Tripolis si džihádisté rozdělili. Kromě terorizování civilního obyvatelstva se občas džihádisté stříleli i mezi sebou.

Ještě počátkem roku, kdy LNA zatlačila džihádisty na úzký pruh země kolem Tripolisu, situace v Libyi vypadala na brzké ukončení války. V tísni a v obklíčení kolem bývalého hlavního města samozvaný premiér Sarrádž přistoupil na příměří, které zprostředkoval zvláštní zmocněnec OSN pro Libyi. Poté však Turecko dopravilo Sarrádžovcům řadu lodních konvojů plných těžkých zbraní a mnoho posil. Kromě námořní linky Turecko vysílá vojenské posily i vzdušnou cestou. Obnovení bojů fakticky zahájil raketový útok turecké fregaty na pozice LNA. Po vylodění džihádistických posil Sarrádžovci přešli do útoku.

První vlnu útoků se Haftarovým vojákům podařilo úspěšně odrazit. Při bojích bylo zabito asi 750 džihádistů. Velké ztráty utrpěl i expediční sbor turecké armády, který byl údajně při leteckém bombardování ze ¾ vyhlazen. Turecké letectvo v prvních bojích přišlo i o 4 stíhačky F-16, které nasadily ke vzdušné podpoře ofenzivy. Tureckému námořnictvu se však i přes „blokádu“ lodí EU podařilo vytvořit pravidelné zásobovací linky do Tripolisu.

Turečtí důstojníci, kteří v minulosti získali rozsáhlou praxi v organizování džihádistů při spolupráci s bývalými bojovníky Islámského státu, nyní zreorganizovali skupiny džihádistických milic. Podle libyjského analytika Faraje Zidana, kterého citovala agentura Al-Anvar, Turci fakticky převzali jejich velení. Podle Zidana už v podstatě není možné hovořit ani o samozvané vládě Faiíze Sarrádže. „Je to loutková vláda, kterou fakticky z dálky ovládá Ankara“, řekl Zidan. S Libyí a Libyjci už to podle něj prakticky nemá nic společného.

V Libyi nadále pokračuje válka, kdy de facto bojuje Turecko – resp. vojáci ISIS –  proti Haftarovi. Nemá cenu dále popisovat boje, které nyní v Libyi probíhají, i když zatím Turkům ani nejkvalitnější výzbroj nepomáhá, situace se může kdykoli obrátit s tím, jak do Libye dorazí další zbraně a džihádisté.

Mnohem důležitější je fakt, že tomu všemu asistuje EU tím, že nechává turecké lodě volně proplouvat. A to dokonce s posvěcením ministrů většiny zemí!! Už předtím titíž ministři hlasovali proti pomoci Řecku. Francie se navíc ani nijak netají tím, že stojí na straně Turecka, úplně stejně se pak vyjádřili i europoslanci tří nejvíce probruselských frakcí lidovců, socialistů a liberálů (jen pro úplnost za nás europoslanci za KDU, TOP, STAN a ANO). Tyto frakce tedy Tureckou invazi do Libye plně podpořily, neboť návrh jednání k situaci v Libyi zamítly!!!

Oč jde nejspíš EU? O totéž, oč jde i Turkům. O to, aby Libyi plně převzalo Turecko. A proč? Protože se jedná o hlavní trasu, kterou proudí Afričané do Evropy, přičemž v 95% se jedná o muslimy. Momentálně tedy dohlíží Turecko na jednu trasu invaze – z Turecka přes Řecko – a hodlá stejně tak řídit i invazi z Libye.

To vše ve jménu co nejrychlejší islamizace Evropy, vždyť sultán Erdogan se nijak netají svým snem o jedné velké Osmanské říši. Stejně tak EU se dlouhodobě snaží zaplavit Evropu muslimskými vetřelci, dokonce již přistupuje k realizaci společné azylové a migrační politiky.

Za koronavirovou clonou se hlavním islamizátorům Evropy – Turecku i EU – daří opravdu skvěle jejich nekalé plány před Evropany skrývat. 

 

(Visited 531 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *