Týdenní předpověď počasí 22. týden

Napsal
Sdílet článek

Počasí v Česku bude od začátku týdne ovlivňovat postupující tlakový výše z oblasti Severního moře. Po jejím zmohutnění nad Skandinávií v první polovině týdne, k nám bude proudit chladnější vzduch od severovýchodu. Ve druhé polovině týdne se mírně oteplí a dočkáme se denních teplot kolem dvaceti stupňů Celsia.

Začátek pracovního týdne bude převážně polojasno, ale na severovýchodě území se mohou vyskytnou i přeháňky. Noci budou stále velmi chladné s teplotami kolem čtyř až osmi stupňů Celsia. V Čechách by se mohly vyskytnout ve vyšších polohách i přízemní mrazíky. Přes den se budou teploty pohybovat v rozmezí čtrnácti až osmnácti stupňů.

V úterý už bude převážně oblačno, ale srážky se vyskytnou jen ojediněle. Po celý den bude vanout mírný severozápadní vítr. Denní teploty se mírně zvýší a v Čechách naměříte kolem sedmnácti stupňů. Na Moravě se teploty mohou vyšplhat až na dvacet stupňů.

Ve středu bude zpočátku polojasno, ale odpoledne začne přibývat oblačnosti. Průměrné noční teploty se budou pohybovat kolem sedmi stupňů a denní se vyšplhají až na 21 stupňů. Po celý den bude vanout mírný východní vítr o rychlosti dvou až pěti metrů za sekundu.

Ve čtvrtek bude jasno až polojasno, ale může se místy vyskytnout i přechodně zvětšená oblačnost a ojediněle i bouřky. K večeru se mohou objevit i přeháňky. Přes den naměříte příjemných 19 – 23 stupňů Celsia a noční teploty vzrostou na průměrných devět stupňů Celsia.

V závěru pracovního týdne včetně víkendu bude převážně polojasno a setkat se opět můžete s přechodně zvětšenou oblačností a bouřkami. V neděli by se měly denní teploty vyšplhat až na 23 stupňů Celsia a je velmi pravděpodobné, že se bude nadále oteplovat.

  • www.slunecno.cz
(Visited 52 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *