Týdenní předpověď počasí v Česku 1.11-8.11.2021

Napsal
Sdílet článek

Hned na začátku týdne bude přes naše území postupovat studená fronta, díky které k nám bude proudit chladný vzduch ze západu. V polovině týdne už počasí ovlivní převážně tlaková níže a dočkáme se častějších přeháněk i dešťů. V závěru týdne bude od západu do České republiky postupovat oblast vyššího tlaku vzduchu.

V pondělí bude zpočátku převážně jasno nebo polojasno a ráno by se mohly ojediněle utvořit mlhy. Odpoledne bude postupně přibývat oblačnost a večer se mohou vyskytnout i přeháňky. Nejvyšší denní teploty očekávejte kolem patnácti stupňů a v noci počítejte s teplotami kolem pěti stupňů Celsia. Po celý den bude vát jihovýchodní vítr o rychlosti pěti až sedmi metrů za sekundu.

V úterý už bude po celý den zataženo a na většině území se vyskytnou přeháňky a deště. Opět se setkáte s větrem o rychlosti 3-6 metrů za sekundu a denní teploty poklesnou na 9 až 12 stupňů Celsia. V noci naměříte kolem čtyř až pěti stupňů Celsia.

Ve středu bude oblačno až zataženo a srážky se vyskytnou až ve druhé polovině dne. Nejtepleji bude na jihovýchodě území, zde se teplota může vyšplhat až na 13 stupňů Celsia. Na zbytku území počítejte s teplotami kolem osmi až deseti stupňů Celsia. V noci bude kolem třech stupňů Celsia.

Oblačno až zataženo bude na většině našeho území i ve čtvrtek a setkáte se s vytrvalejším deštěm. Ve vyšších polohách by se mohly vyskytnout srážky sněhové. Večer začne oblačnost ubývat a denní teploty se vyšplhají maximálně na 14 stupňů Celsia.

Na konci pracovního týdne bude oblačno a vyskytnou se i dešťové přeháňky. Ve večerních hodinách se začne vyjasňovat a bude vát západní vítr o rychlosti čtyři metry za sekundu. Přes den naměříte kolem deseti a v noci kolem třech stupňů Celsia. O víkendu už bude jasno až polojasno s denními teplotami kolem sedmi až deseti stupňů Celsia. Noční teploty mohou spadnout až na minus tři stupně Celsia.

  • https://www.slunecno.cz
(Visited 106 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *