Týdenní předpověď počasí v Česku 11.10.-18.10.2021

Napsal
Sdílet článek

Začátek týdne ovlivní pole vyššího tlaku vzduchu nad Střední Evropou. Během úterý už bude přes Českou republiku proudit studená fronta, která srazí denní maxima na 13 stupňů Celsia. Nejchladněji bude v polovině pracovního týdne a vyskytnou se i častější dešťové přeháňky. O víkendu bude počasí opět ovlivněno postupující tlakovou výší ze západní Evropy.

V pondělí bude na většině našeho území s výjimkou jihovýchodu polojasno. V ranních hodinách se vyskytnou mlhy a v průběhu dne začne přibývat oblačnost. Večer se mohou na Moravě i ve Slezsku vyskytnout dešťové přeháňky. Přes den počítejte s teplotami kolem 11 – 15 stupňů Celsia a v noci kolem jednoho až minus třech stupňů Celsia.

V úterý bude převážně oblačno až zataženo a na mnoha místech se vyskytnou přeháňky i slabší deště. Ve vyšších polohách nad 1000 metrů nad mořem se očekávají srážky sněhové. Denní teploty se vyšplhají maximálně na 13 stupňů Celsia. Noční teploty se budou pohybovat kolem čtyř stupňů Celsia. Na východě území mohou noční teploty poklesnout až k bodu mrazu.

V polovině pracovního týdne bude převážně zataženo a na většině našeho území se očekávají dešťové přeháňky. Ve vyšších polohách budou srážky smíšené. K večeru se oblačnost začne postupně protrhávat. Denní teploty se budou pohybovat od sedmi do jedenácti stupňů Celsia. V noci naměříte kolem třech stupňů Celsia.

Ve čtvrtek bude místy oblačno až polojasno. V horách se vyskytnou sněhové přeháňky a přes den se setkáte s teplotami od osmi do dvanácti stupňů Celsia. Noční teploty poklesnou až na -1 stupeň Celsia.

Na konci pracovního týdne bude polojasno a místy oblačno s denními teplotami od deseti do čtrnácti stupňů Celsia. Bude vanout západní vítr o rychlosti dva až pět metrů za sekundu. Ve vyšších polohách se opět mohou vyskytnou sněhové přeháňky. O víkendu bude polojasno s denními teplotami kolem dvanácti stupňů Celsia.

  • https://www.slunecno.cz
Jak se Vám líbil článek?
(Visited 108 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *