Týdenní předpověď počasí v Česku 13.12.-19.12.2021

Napsal
Sdílet článek

V důsledku zesilující tlakové výše nad západní a střední Evropou k nám bude začátkem týdne proudit teplá fronta. Díky tomu pravděpodobně odtaje i zbytek sněhu napadeného v minulém týdnu. Tlaková výše ovlivní počasí v Česku i v druhé polovině týdne. Denní teploty se budou po celý týden držet nad nulou a v noci bude občas mrznout.

V pondělí bude převážně oblačno s výjimkou Moravy, kde bude spíše polojasno. V Čechách se očekávají slabší dešťové nebo smíšené přeháňky. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na dva stupně a v noci bude kolem minus jednoho stupně Celsia.

V úterý bude oblačno až zataženo a ojediněle se v Čechách vyskytnou sněhové přeháňky, které později vystřídají srážky dešťové. V ranních hodinách se mohou vyskytnou mrznoucí mlhy. Denní teploty se budou pohybovat kolem jednoho až třech stupňů a noční mohou poklesnout na -1 stupeň Celsia.

V polovině pracovního týdne bude na většině území oblačno a přes den očekávejte mrholení. Přes den se mírně oteplí a naměříte kolem dvou až šesti stupňů Celsia. Nejnižší noční teploty budou ve Slezsku, zde může rtuť teploměru poklesnout až na minus 8 stupňů Celsia. Na jižní Moravě se budou noční teploty pohybovat kolem nuly.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo a sněhové přeháňky nebo sněžení lze očekávat jen na východě Česka. Ráno se mohou tvořit mlhy, ale spíše ojediněle. Po celý den bude vát mírný západní vítr o rychlosti 3 až 6 metrů za sekundu. Denní teploty se budou pohybovat od dvou do sedmi stupňů Celsia.

Od pátku do neděle se setkáte opět se zvýšenou oblačností, která se bude postupně protrhávat. Denní teploty se budou pohybovat kolem třech až sedmi stupňů a v noci naměříte kolem nuly dvou až minus dvou stupňů Celsia. V ranních hodinách je opět třeba počítat s občasnými mlhami a mrholením.

  • https://www.slunecno.cz
Jak se Vám líbil článek?
(Visited 73 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *