Týdenní předpověď počasí v Česku 16.8.-23.8.2021

Napsal
Sdílet článek

Od úterý k nám bude proudit studená fronta od severozápadu. Zároveň k nám bude po zadní straně tlakové níže proudit chladný vzduch z oblasti Skandinávie. Od čtvrtka se začne pomalu oteplovat a denní teploty se budou pohybovat od 24 do 28 stupňů Celsia.

V pondělí se ještě dočkáte vysokých denní teplot, které se mohou na jihu Moravy vyšplhat až na 30 stupňů Celsia. V závěru dne se začnou vyskytovat bouřky a deště. Celý den bude převážně polojasno a na některých místech země zataženo. Nejvíce srážek se očekává na severozápadě země. Nejchladněji bude na západě Čech, zde se mohou denní teploty pohybovat kolem 23 stupňů Celsia. V noci naměříte od šestnácti do dvaceti stupňů Celsia.

V úterý bude opět polojasno a místy oblačno, ale denní teploty poklesnou na 18 – 24 stupňů Celsia. Noční teploty se budou pravděpodobně pohybovat od deseti do čtrnácti stupňů Celsia. Odpoledne bude vát poměrně silný jihozápadní vítr o rychlosti čtyři až osm metrů za sekundu. V nárazech může dosáhnout rychlosti až patnáct metrů za sekundu.

V polovině týdne se opět setkáte s relativně nízkými denními teplotami od 18 – 23 stupňů Celsia. Bude polojasno a ojediněle se mohou vyskytnou slabší dešťové přeháňky. Noční teploty se budou pohybovat od devíti do čtrnácti stupňů Celsia.

Ve čtvrtek bude vát mírný jihozápadní vítr o rychlosti dva až pět metrů za sekundu. Celý den bude převážně polojasno a večer může místy přibývat oblačnosti a vyskytnou se i přeháňky. Denní teploty se nepatrně zvýší na průměrných 22 – 24 stupňů Celsia.

Páteční denní teploty se budou pohybovat kolem 23 – 25 stupňů Celsia. O víkendu vzrostou až na 27 stupňů a v noci naměříte kolem patnácti stupňů. Od pátku do neděle by mělo být polojasno, ale v neděli začne oblačnost přibývat a vyskytnou se četné dešťové přeháňky.

  • https://www.slunecno.cz
Jak se Vám líbil článek?
(Visited 100 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *