Týdenní předpověď počasí v Česku 20.9.-27.9.2021

Napsal
Sdílet článek

V první polovině týdne k nám bude proudit od severovýchodu chladný vzduch a počasí ovlivní studená fronta, která srazí denní maxima na 15 stupňů Celsia. Ke konci pracovního týdne se mírně oteplí a denní teploty se budou pohybovat i o víkendu kolem dvaceti stupňů.

V pondělí bude převážně oblačno až zataženo, ale se srážkami se setkáte jen ojediněle. Ve večerních hodinách začne ubývat oblačnost. Přes den naměříte dvanáct až 16 stupňů Celsia. Noční teploty se budou pohybovat kolem osmi stupňů. V tisíci metrech nad mořem očekávejte denní teploty kolem šesti až deseti stupňů Celsia.

V úterý bude vanout severní vítr o rychlosti dva až pět metrů za sekundu. V ranních hodinách se mohou vyskytnout mlhy a na většině území bude oblačno. V odpoledních hodinách bude polojasno s teplotami kolem 13 – 16 stupňů Celsia. Noční teploty mohou při snížené oblačnosti poklesnout na pět stupňů Celsia.

V polovině týdne bude zpočátku zataženo a během dne polojasno. Denní maxima očekávejte kolem šestnácti stupňů Celsia. Bude vát proměnlivý vítr a v noci naměříte kolem šesti stupňů. Ve vyšších polohách se mohou vyskytnou přízemní mrazíky.

Ve čtvrtek byste se měli dočkat jasné až polojasné oblohy s výjimkou severozápadu České republiky. Zde bude oblačno a mohou se vyskytnout přeháňky a ojediněle i déšť. Jižní vítr ohřeje vzduch až na 21 stupňů Celsia. V noci ovšem očekávejte nízké teploty kolem dvou až šesti stupňů Celsia.

V pátek bude oblačno až zataženo a na většině území se mohou vyskytnou dešťové přeháňky. Denní teploty poklesnou na 15 – 18 stupňů Celsia. O víkendu se mírně oteplí a teploty se vyšplhají na 17 – 21 stupňů Celsia. V ranních hodinách se mohou vyskytnout mlhy a přes den bude převážně polojasno.

  • https://www.slunecno.cz
Jak se Vám líbil článek?
(Visited 67 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *