Týdenní předpověď počasí v Česku 21.6. – 28.6.2021

Napsal
Sdílet článek

Za námi je tropický víkend, ve kterém se teploty šplhaly až na 35 stupňů Celsia a na několika stanicích padly teplotní rekordy. Vysoké teploty zůstanou minimálně do úterý, ale častěji se začnou vyskytovat i bouřky.

V pondělí bude na většině území jasno až polojasno a bouřky se začnou vyskytovat až ve večerních hodinách. V odpoledních hodinách se můžete setkat s přeháňkami, ale denní teploty se budou stále šplhat nad 32 stupňů a v noci neklesne pod 19.

Během úterý už bude na většině území oblačno až zataženo. Často se setkáte s přeháňkami nebo občasným deštěm. Meteorologové varují, že by mohlo silnější bouřky doprovázet i silné krupobití a nárazový vítr o rychlosti až 75 kilometrů za hodinu. Denní maxima by neměly překročit třicet stupňů a v noci bude kolem osmnácti stupňů.

Ve středu se opět častěji vyskytnou přeháňky a bude převážně oblačno. Od poloviny týdne se začne mírně ochlazovat a denní maxima budou kolem 28 stupňů Celsia. Po celý den bude vanout mírný severovýchodní vítr a zvýší se i pocitová teplota v důsledku vyšší vzdušné vlhkosti.

Ve čtvrtek už bude pravděpodobně na většině území spíše zataženo a objeví se přeháňky a na některých místech i déšť. Noční teploty poklesnou na 15 stupňů Celsia a přes den naměříte kolem 24 – 28 stupňů Celsia. Nejchladněji bude v Čechách, na jihu Moravy by se teploty mohly vyšplhat až na 28 stupňů.

Se zvýšenou oblačností se setkáte i v pátek a opět se objeví dešťové přeháňky a na východě území i bouřky. Opět se mírně ochladí a přes den naměříte maximálně 24 stupňů Celsia. V závěru víkendu se začne opět oteplovat a teploty vyskočí až na 29 stupňů.

  • https://www.slunecno.cz
(Visited 66 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *