Týdenní předpověď počasí v Česku 22.11.-28.11.2021

Napsal
Sdílet článek

Začátkem týdne se bude přes naše území přesouvat studená fronta. V úterý už se začne pomalu rozšiřovat výběžek vyššího tlaku vzduchu, který se bude postupně přesouvat z Velké Británie do střední Evropy. V polovině týdne už se začne pomalu utvářet nad západní a postupně i střední Evropou tlaková níže. Denní teploty se budou po celý týden pohybovat mezi třemi až šesti stupni Celsia.

V pondělí bude zataženo a vyskytnou se přeháňky nebo občasné deště. Ve vyšších polohách nad tisíc metrů nad mořem budou srážky smíšení. Ve večerních hodinách bude srážek ubývat a místy se i protrhá oblačnost. Přes den naměříte čtyři až sedm stupňů Celsia a v noci kolem dvou.

V úterý bude polojasno a místy oblačno. Na severovýchodě našeho území bude zataženo a mohou se vyskytnou sněhové srážky. Na jihu Moravy bude převážně polojasno s denními teplotami od dvou do šesti stupňů Celsia. Noční teploty mohou na severu území poklesnou až na minus čtyři stupně Celsia.

V polovině týdne bude převážně polojasno, ojediněle se mohou vyskytnou mrznoucí mlhy. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na 7 stupňů a v noci naměříte -1 až -4 stupně Celsia. Přes den bude vát slabý proměnlivý vítr o rychlosti dva až pět metrů za sekundu.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo a očekává se mrholení i mrznoucí mlhy. Denní teploty poklesnou na jeden až čtyři stupně Celsia. V noci bude pravděpodobně kolem minus dvou stupňů Celsia.

Na konci pracovního týdne bude zataženo a ve vyšších polohách se očekávají sněhové srážky. V nižších polohách budou srážky dešťové. Na východě Čech denní teploty vystoupají až na pět stupňů Celsia, ale na zbytku území očekávejte teploty kolem nuly až třech stupňů Celsia.

O víkendu by mělo být převážně zataženo a na většině území se vyskytnou dešťové nebo smíšené přeháňky. Přes den naměříte kolem dvou stupňů Celsia a v noci bude mrznout.

  • https://www.slunecno.cz
(Visited 40 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *