Týdenní předpověď počasí v Česku 23.8.-30.8.2021

Napsal
Sdílet článek

Počasí v Česku bude ovlivněno postupující mělkou tlakovou níží. Ta přinese nízké denní teploty od osmnácti do jednadvaceti stupňů Celsia a také se častěji vyskytnou bouřky a deště. Kromě středy bude převážně oblačno s nočními teplotami kolem deseti stupňů Celsia.

Začátkem týdne bude oblačno až zataženo a na severovýchodě území lze očekávat vydatnější dešťové srážky. Přes den se mohou vyskytnou ojediněle i bouřky. Denní teploty se budou pohybovat kolem osmnácti až dvaceti stupni Celsia. Nejtepleji bude na jihovýchodě, zde může rtuť teploměru vystoupat až na 24 stupňů.

V úterý bude na většině našeho území zataženo a počítejte s častějšími přeháňkami nebo vytrvalejším deštěm. V nočních hodinách začne ubývat oblačnost. Denní teploty se budou pohybovat kolem 19 – 21 stupňů Celsia. Nejchladněji bude na severovýchodě, tam pravděpodobně denní teploty vystoupí jen na 16 stupňů Celsia. Po celý den bude vanout severní vítr o rychlosti 4 – 8 metrů za sekundu.

Ve středu se zpočátku dočkáme jasné oblohy, ale k večeru bude opět přibývat oblačnost. Na většině území by mělo být jasno až polojasno s teplotami kolem 18 – 22 stupňů Celsia. Noční teploty poklesnou na 6 – 10 stupňů Celsia.

Od čtvrtka bude oblačno až zataženo a setkáte se přeháňkami i občasným deštěm. Bude vát mírný západní vítr o rychlosti dva až čtyři metry za sekundu. Denní teploty poklesnou na 16 až 20 stupňů Celsia.

V závěru pracovního týdne bude opět oblačno až zataženo a denní teploty poklesnou na 16 až 19 stupňů Celsia. V pátek i o víkendu se připravte na občasný déšť a nejvyšší denní teploty vystoupají na 21 stupňů Celsia.

 

  • https://www.slunecno.cz
5/5 - (1 vote)
(Visited 119 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *