Týdenní předpověď počasí v Česku 27.12.-4.1.2022

Napsal
Sdílet článek

Konec minulého týdne i začátek příštího ovlivní frontální rozhraní, které odděluje studený vzduch na severu od teplého na jihu. Díky tomu bude počasí značně nestabilní a dočkáme se velkých teplotních výkyvů. V úterý i ve čtvrtek přejde přes naše území okluzní fronta. V závěru pracovního týdne k nám bude proudit teplý vzduch od západu a dočkáme se denních teplot atakujících hranici patnácti stupňů Celsia.

V pondělí bude na většině území oblačno a vyskytne se i slabé sněžení. S vysokou pravděpodobností se může v pondělí na některých místech tvořit i ledovka. V nočních hodinách bude ubývat oblačnost a noční teploty na severu území mohou poklesnou na -13 stupňů Celsia. Přes den naměříte -2 až +1 stupeň Celsia.

V úterý bude oblačno, ale na východě území spíše polojasno. Odpoledne se vyskytnou mrznoucí deště, které opět vytvoří nebezpečnou ledovku. Na severu území budou srážky spíše sněhové. Denní teploty se budou pohybovat od minus jednoho do plus pěti stupňů Celsia. V noci bude kolem minus třech stupňů Celsia.

V polovině týdne bude převážně zataženo a setkáte se častějšími dešťovými i smíšenými přeháňkami. Ve středu se výrazně oteplí a denní teploty se budou pohybovat kolem čtyř až devíti stupňů Celsia. Celý den bude vát jihozápadní vítr, který může na Moravě dosáhnout rychlosti až patnácti metrů za sekundu.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo a na většině území se vyskytnou přeháňky a občasné deště. Během čtvrtka dojde k největšímu oteplení a denní teploty se vyšplhají až na 14 stupňů Celsia. Noční teploty se budou pohybovat kolem čtyř až šesti stupňů Celsia. Rovněž je třeba počítat s čerstvým jihozápadním větrem o rychlosti 5 až 9 metrů za sekundu.

V pátek bude opět zataženo a dešťové přeháňky se vyskytnou spíše lokálně. Přes den se dočkáme nezvykle vysokých teplot, které se budou pohybovat od deseti do patnácti stupňů Celsia. Během víkendu bude oblačno až polojasno s denními teplotami od pěti do deseti stupňů Celsia.

  • https://www.slunecno.cz
Jak se Vám líbil článek?
(Visited 46 times, 2 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *