Týdenní předpověď počasí v Česku 27.9.-3.10.2021

Napsal
Sdílet článek

Po prosluněném víkendu, ve kterém se teploty šplhaly až na 25 stupňů Celsia nás čeká mírné ochlazení a výrazně přibyde i dešťových srážek. Začátkem týdne bude počasí ovlivňovat brázda nižšího tlaku vzduchu. Ke konci pracovního týdne se v důsledku studené fronty mírně ochladí, ale o víkendu už bude jasno s denními teplotami kolem devatenácti stupňů Celsia.

V pondělí bude převážně zataženo a místy polojasno. Setkáte se s přeháňkami a ojediněle se mohou vyskytnout i bouřky. Denní teploty se v pondělí budou pohybovat kolem osmnácti až jednadvaceti stupni a v noci naměříte kolem třinácti stupňů Celsia.

V úterý bude na Moravě a ve Slezsku zataženo a v Čechách spíše polojasno. Vyskytnou se častější přeháňky a ráno se opět může objevit mlha. Přes den se setkáte s příjemnými teplotami od 17 – 21 stupňů Celsia. Relativně vysoké budou i noční teploty, které se mohou vyšplhat až na 15 stupňů Celsia.

Ve středu už bude zataženo na celém území a vyskytnou se přeháňky i delší deště. Nejvyšší denní teploty vystoupají na dvacet stupňů Celsia. Dojde i k poklesu nočních teplot, které se budou pohybovat kolem 8 – 12 stupňů Celsia.

Od čtvrtka bude docházet k úbytku oblačnosti a v průběhu dne se vyjasní. Na východě země bude i ve čtvrtek zataženo a vyskytnou se i přeháňky. Studená fronta srazí denní teploty na 14 – 18 stupňů Celsia. Noční teploty mohou při zmenšené oblačnosti poklesnout na pět stupňů Celsia.

V závěru týdne bude převážně polojasno s denními teplotami kolem šestnácti až dvaceti stupňů Celsia. O víkendu bude zpočátku polojasno, ale v neděli bude přibývat oblačnost a setkáte se i s přeháňkami.

 

  • https://www.slunecno.cz
Jak se Vám líbil článek?
(Visited 43 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *