Týdenní předpověď počasí v Česku 29.11.-5.12.2021

Napsal
Sdílet článek

Na začátku týdne bude počasí v Česku ovlivněno brázdou nízkého tlaku vzduchu, kterou v úterý vystřídá teplá fronta. Maximální denní teploty se ve středu vyšplhají na 7 stupňů Celsia. Od čtvrtka se bude pomalu ochlazovat a ke konci týdne ovlivní počasí tlaková níže. V průběhu týdne se dočkáme dalších sněhových srážek na většině území.

V pondělí bude zataženo a na většině území se vyskytnou sněhové přeháňky. Přes den očekávejte teploty od minus jednoho do třech stupňů Celsia. Noční teploty mohou poklesnout až na -5 stupňů Celsia. V ranních hodinách se může tvořit i náledí.

V úterý bude převážně oblačno až zataženo a přes den očekávejte sněhové přeháňky a na západě Čech spíše vytrvalejší sněžení. V nižších polohách budou srážky spíše smíšené. Přes den naměříte kolem jednoho až čtyř stupňů a v noci bude kolem nuly až minus čtyř stupňů Celsia. Po celý den bude vát západní vítr o rychlosti 6-11 metrů za sekundu. V horách může rychlost větru v nárazech dosahovat rychlosti až 85 kilometrů za hodinu.

V polovině týdne bude zataženo a v nižších polohách se vyskytnou dešťové přeháňky, v horách bude sněhové. Přes den se oteplí a denní teploty se budou pohybovat od třech do sedmi stupňů Celsia. Po celý den bude vát jihozápadní vítr o rychlosti 5-10 metrů za sekundu.

Ve čtvrtek bude zataženo a vyskytnou se dešťové přeháňky. Denní teploty budou v rozmezí od dvou do šesti stupňů Celsia a v noci naměříte 2-3 stupně Celsia.

V pátek dojde k protrhání oblačnosti a ojediněle může být i polojasno. Denní teploty poklesnou na 0-3 stupně Celsia. Během víkendu se očekává oblačno až zataženo a ojediněle se vyskytnou sněhové přeháňky. Maximální denní teploty očekávejte kolem čtyř stupňů Celsia.

 

  • https://www.slunecno.cz
Jak se Vám líbil článek?
(Visited 82 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *