Týdenní předpověď počasí v Česku 29.6. – 6.7.2021

Napsal
Sdílet článek

Zpočátku bude na naše území postupovat brázda nízkého tlaku vzduchu, ve které bude docházet k vlnění frontálního rozhraní mezi teplým vzduchem na východě a chladným na západě. Toto rozhraní bude pozvolna postupovat střední Evropou a poté se přesune na východ Evropy.

V pondělí bylo na celém území převážně jasno s denními teplotami kolem 28 stupňů a nočními kolem osmnácti. K večeru začne na některých místech mírně přibývat oblačnosti a mohou se ojediněle objevit i přeháňky.

Od úterý se setkáte s vysokým denními teplotami, které mohou vystoupit až na 32 stupňů Celsia. Bude převážně polojasno, ale místy by se mohly v Čechách a na Moravě vyskytnout i přeháňky a bouřky. Bude vanout slabý proměnlivý vítr o rychlosti až 6 metrů za sekundu. Bouřky se vyskytnout pravděpodobně až ve večerních hodinách a místy by mohla spadnout až 50 mm srážek.

Od středy bude převážně zataženo a v důsledku oblačnosti se častěji vyskytnou i dešťové přeháňky nebo déšť. V Čechách naměříte kolem 20 – 25 stupňů a na Moravě a ve Slezsku až 27 stupňů Celsia. V noci naměříte kolem 15 – 18 stupňů Celsia.

Ve čtvrtek bude stejně jako ve středu na většině území zataženo a vyskytnout se přeháňky a místy i deště. V závěru dne začne ubývat oblačnosti a denní teploty nepřesáhnou 27 stupňů Celsia. V Čechách denní teploty nepřesáhnou 24 stupňů Celsia, ale na jižní Moravě se vyšplhají až na 27 stupňů Celsia.

V závěru pracovního týdne se setkáte s častými přeháňkami na severu našeho území. K večeru bude postupně ubývat oblačnost i srážky. Denní teploty poklesnou na 20 – 24 stupňů Celsia a noční na 10 – 14 stupňů.

O víkendu by na našem území mělo být převážně oblačno a počítejte s přeháňkami i deštěm na většině našeho území. Denní teploty v sobotu i v neděli nepřesáhnou 24 stupňů Celsia. Noční teploty se budou pohybovat kolem třinácti stupňů.

 

  • https://www.slunecno.cz
(Visited 205 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *