Týdenní předpověď počasí v Česku 3.1.-9.1.2022

Napsal
Sdílet článek

Od konce minulého týdne se pozvolna přesouvá přes střední Evropu tlaková výše. Díky tomu k nám bude nadále proudit teplý vzduch od jihozápadu a denní teploty mohou dosáhnout až třinácti stupňů Celsia. V polovině týdne se bude přes naše území přesouvat další tlaková výše. Na konci týdne už počasí v Česku ovlivní postupující brázda nízkého tlaku vzduchu a mírně se ochladí a maximální denní teploty poklesnou na dva stupně Celsia.

V pondělí bude převážně oblačno a přes den se vyskytnou přeháňky nebo slabší deště. V tisíci metrech nad mořem mohou být srážky sněhové. Přes den se setkáte s teplotami od osmi do dvanácti stupňů a v noci teplota nepoklesne pod pět stupňů Celsia. Bude vát jihozápadní vítr o rychlosti 5-9 metrů za sekundu.

V úterý bude na většině území zataženo a připravte se na častější deště. V noci bude kolem dvou až pěti stupňů a přes den naměříte 6-10 stupňů Celsia. Stále bude vát jihozápadní vítr o rychlosti 4-7 metrů za sekundu.

V polovině pracovního týdne se začne pozvolna ochlazovat a denní teploty vzrostou maximálně na sedm stupňů Celsia. V noci naměříte kolem jednoho až pěti stupňů Celsia. Jihozápadní vítr bude ke konci dne slábnout.

Ve čtvrtek bude oblačno a ve vyšších polohách se vyskytnou smíšené přeháňky. Noční teploty pravděpodobně poklesnou na minus dva stupně Celsia a přes den naměříte 3-5 stupňů Celsia.

V pátek i v sobotu bude oblačno až zataženo a v neděli se mírně obloha vyjasní. Přeháňky se vyskytnou jen ojediněle. Denní teploty se budou pohybovat kolem dvou až šesti stupňů Celsia. V noci se budou teploty pohybovat kolem bodu mrazu.

  • https://www.slunecno.cz
Jak se Vám líbil článek?
(Visited 59 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *