Týdenní předpověď počasí v Česku 30.8.-6.9.2021

Napsal
Sdílet článek

Počasí v první polovině týdne bude ovlivňovat tlaková níže a na mnoha místech našeho území se vyskytnou dešťové přeháňky nebo deště. Ve středu oblačnost ustoupí a bude převážně polojasno. Přes den se setkáte s teplotami od sedmnácti do jednadvaceti stupňů Celsia. Denní maxima v závěru týdne se mohou vyšplhat až na 24 stupňů Celsia.

V pondělí bude převážně oblačno až zataženo a ojediněle se mohou vyskytnou i mlhy. Po celý den se setkáte s přeháňkami nebo vydatnějším deštěm. Nejvíce srážek by mělo spadnou na severovýchodě území. Přes den počítejte s nízkými teplotami od patnácti do devatenácti stupňů Celsia. V noci naměříte 9 – 11 stupňů.

Zataženo a oblačno bude i v úterý a opět se vyskytnou dešťové přeháňky a na severu i vydatnější deště. Ve večerních hodinách bude vát západní vítr a oblačnost se začne postupně trhat. Přes den bude chladno s teplotami od čtrnácti do osmnácti stupňů Celsia.

V polovině týdne bude stále na většině našeho území oblačno. Dešťové přeháňky se vyskytnou i ve středu a nejvíce jich spadne v oblasti Beskyd. Noční teploty mohou na některých místech klesnout na sedm stupňů Celsia. Přes den by se rtuť teploměru mohla zejména na jižní Moravě vyšplhat na dvacet stupňů Celsia. Po celý den bude foukat svěží severozápadní vítr o rychlosti 4 – 6 metrů za sekundu.

Ve čtvrtek už bude na většině míst České republiky polojasno s denními teplotami od 18 – 21 stupňů Celsia. Dešťové přeháňky se vyskytnou jen ojediněle a především v oblasti hor.

V závěru pracovního týdne se začne citelně oteplovat a denní teploty vystoupí až na 23 stupňů Celsia. V pátek i o víkendu bude jasno až polojasno a denní teploty vystoupají na příjemných 19 – 24 stupňů Celsia.

  • https://www.slunecno.cz
Jak se Vám líbil článek?
(Visited 90 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *