Týdenní předpověď počasí v Česku 4.10.-11.10.2021

Napsal
Sdílet článek

Na začátku týdne k nám bude kolem hluboké tlakové níže nad Velkou Británií od jihu proudit teplý vzduch, díky čemuž denní teploty do úterka porostou až na 24 stupňů Celsia. Od středy počasí ovlivní přicházející studená fronta, kterou ke konci týdne vystřídá tlaková výše. Nejvíce dešťových srážek očekávejte během středy a čtvrtka.

V pondělí bude zpočátku převážně polojasno, ale v průběhu dne se začne kupit oblačnost. Na západě Čech se ve večerních hodinách vyskytnou i dešťové přeháňky. V ranních hodinách se objeví mlhy a přes den se dočkáte příjemných teplot mezi 18 – 22 stupni Celsia. Nejchladněji bude na západě Čech a naměříte zde maximálně 17 stupňů Celsia. Noční teploty se budou pohybovat mezi osmi až dvanácti stupni Celsia.

V úterý bude jasno až polojasno s výjimkou západních Čech, zde bude oblačno až zataženo. V ranních hodinách se opět mohou objevit mlhy. V Čechách se setkáte s přeháňkami, občasným deštěm a ojediněle i bouřkami. Přes den naměříte vysoké teploty od dvaceti do čtyřiadvaceti stupňů Celsia. Bude vát silný nárazový východní vítr o rychlosti šesti až dvanácti metrů za sekundu. Nejsilnější vítr bude foukat v horách na severu území, zde může dosáhnout rychlosti až 110 kilometrů za hodinu.

Ve středu se citelně ochladí a většinu dne bude oblačno až zataženo. Vyskytnou se častější dešťové přeháňky a občasný déšť, který bude ve večerních hodinách ustávat. Denní teploty se budou pohybovat jen mezi deseti až patnácti stupni Celsia. V noci naměříte kolem sedmi až deseti stupňů.

Oblačno až zataženo bude i ve čtvrtek a opět se setkáte s občasným deštěm a přeháňkami. Ráno se vyskytnou mlhy a denní maxima nepřekročí 16 stupňů Celsia. V noci očekávejte teplotu kolem osmi stupňů Celsia.

V pátek bude zpočátku oblačno, ale odpoledne se začne vyjasňovat. Denní teploty se budou pohybovat v rozmezí jedenácti až šestnácti stupňů Celsia. O víkendu bude polojasno, ale denní teploty nepřekročí 16 stupňů Celsia. Noční teploty ke konci týdne poklesnou na dva až sedm stupňů Celsia.

  • https://www.slunecno.cz
Jak se Vám líbil článek?
(Visited 184 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *