Týdenní předpověď počasí v Česku 5.7.-12.7.2021

Napsal
Sdílet článek

Začátkem týdne se bude postupně od západu rozpadat okluzní fronta a potom se začne rozšiřovat výběžek vyššího tlaku vzduchu od jihu. V polovině týdne se bude nad střední Evropou držet frontální rozhraní, které odděluje teplý vzduch nad východem Evropy od chladného na západě. Ke konci týdne se mohou na našem území opět vyskytnou bouřky.

V pondělí bude zpočátku polojasno a místy zataženo. V západních Čechách se vyskytnou přeháňky. V odpoledních hodinách se začne vyjasňovat a přes den naměříte 24 – 28 stupňů Celsia. Nejtepleji bude na východě území. teploty v noci se budou pohybovat kolem 13 – 16 stupňů Celsia.

V úterý už bude převážně jasno až polojasno. Ve večerních hodinách začne přibývat oblačnosti a mohou se objevit přeháňky. Po celý den bude vanout jihovýchodní vítr o rychlosti dva až pět metrů za sekundu. Denní teploty se mohou vyšplhat až na 31 stupňů Celsia.

Ve středu se setkáte s vysokými denními teplotami, které se na východě území mohou vyšplhat až na 33 stupňů Celsia. V odpoledních hodinách začne od západu přibývat oblačnost a ojediněle se mohou vyskytnout bouřky a občasný déšť. V noci naměříte kolem sedmnácti stupňů a přes den 27 – 33 stupňů Celsia.

V Čechách bude ve čtvrtek převážně oblačno, ale na Moravě a ve Slezsku jasno. Přes den naměříte až 35 stupňů Celsia a v noci 19 – 21. K večeru začne přibývat oblačnost a vyskytnou se i silnější bouřky.

Na konci pracovního týdne už bude oblačno až zataženo a vyskytnou se častější přeháňky na velké části území. Denní teploty poklesnou na 25 – 27 stupňů Celsia. Nejtepleji bude na Moravě a ve Slezsku, zde by mohly páteční teploty překonat tropickou třicítku. O víkendu bude stejně jako v pátek oblačno až zataženo s teplotami kolem 24 – 28 stupňů Celsia. Opět se mohou objevit i bouřky a ojediněle slabší deště.

  • https://www.slunecno.cz
(Visited 204 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *