Týdenní předpověď počasí v Česku 6.12.-12.12.2021

Napsal
Sdílet článek

Zpočátku období se bude nad střední Evropou držet pole nízkého tlaku vzduchu. V polovině týdne vystřídá okluzní frontu opět brázda nízkého tlaku vzduchu ze západu. Přes den se setkáte s teplotami kolem jednoho stupně a v noci bude po celý týden mrznout. Ke konci týdne se vyskytnou častější sněhové přeháňky.

V pondělí bude oblačno až zataženo a na některých místech se vyskytnou sněhové přeháňky nebo občasné sněžení. Vydatnější sněžení se očekává i na hřebenech nejvyšších hor. Denní teploty se budou pohybovat mezi -1 až dvěma stupni Celsia. Nejnižší noční teploty padnou na -5 stupňů Celsia.

Během úterý bude zpočátku polojasno, ale v průběhu dne výrazně přibyde oblačnost. V Čechách se mohou objevit sněhové přeháňky. V ranních a večerních hodinách by se mohlo tvořit náledí. Noční teploty mohou ve vyšších polohách poklesnout na -8 stupňů Celsia. Přes den naměříte kolem jednoho až dvou stupňů Celsia.

Ve středu bude převážně zataženo. Ve večerních hodinách začne přibývat sněhových přeháněk a vyskytnou se i mrznoucí mlhy. Denní teploty se budou pohybovat od -2 do dvou stupňů Celsia a noční kolem minus pěti stupňů. Bude vát jihovýchodní vítr o rychlosti 5-8 metrů za sekundu.

Oblačno až zataženo bude i ve čtvrtek a dočkáme se vydatnějších sněhových přeháněk i sněžení. V nižších polohách bude srážky spíše smíšené. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na tři stupně Celsia a v noci bude kolem minus čtyř stupňů Celsia.

V pátek bude oblačno a opět se dočkáme na většině území sněhových přeháněk. Nejvydatnější srážky se očekávají na východ území. Přes den naměříte kolem -1 až třech stupňů Celsia a v noci může teplota při zmenšené oblačnosti klesnout až na – 9 stupňů Celsia.

Zataženo až oblačno bude i o víkendu a vyskytne se i občasné sněžení. V neděli se mírně oteplí a objeví se převážně dešťové přeháňky. Denní teploty o víkendu se budou pohybovat kolem -1 až dvou stupňů Celsia. Nejtepleji bude v Čechách, zde může teplota vyskočit až na 6 stupňů Celsia.

  • https://www.slunecno.cz
Jak se Vám líbil článek?
(Visited 73 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *