Týdenní předpověď počasí v Česku 9.8.-16.8.2021

Napsal
Sdílet článek

Začátkem týdne přes naše území přejde okluzní fronta a poté bude počasí ovlivňovat zejména tlaková výše. Setkáte se s denními teplotami od 24 do 30 stupňů Celsia a dešťové přeháňky se vyskytnou jen ojediněle. Celý týden bude převážně polojasno a ke konci týdne se mohou teploty šplhat až na třicet stupňů Celsia.

V pondělí bude z počátku oblačno, ale postupně se začne vyjasňovat na celém území ČR. Z rána se mohou ojediněle vyskytnou mlhy. Přes den očekávejte teploty od 22 do 26 stupňů Celsia a v noci naměříte 10 – 15 stupňů. Celý den bude vát slabý proměnlivý vítr od jihozápadu.

V úterý se mohou v ranních hodinách opět místy vyskytnou mlhy. Na severu území se můžete setkat i s dešťovými přeháňkami. Bude polojasno s denními teplotami od 23 – 29 stupňů Celsia. Nejchladněji bude na západě země a noční teploty se zde budou pohybovat kolem deseti stupňů.

V polovině týdne bude na většině území jasno. Oblačno bude na severu a severovýchodě země. Denní teploty by neměly překročit 26 stupňů Celsia. Noční se budou pohybovat kolem patnácti stupňů Celsia. Na mnoha místech bude vanout severozápadní vítr o rychlosti dva až 5 metrů za sekundu.

Ve čtvrtek bude po většinu dne jasno a místy polojasno s denními teplotami od 24 do 28 stupňů Celsia. V závěru dne začne přibývat oblačnost a bude vát proměnlivý vítr o rychlosti až čtyři metry za sekundu.

V pátek se citelně oteplí a místy můžete naměřit až 32 stupňů Celsia. Na většině území se setkáte s denními teplotami od 27 do 32 stupňů Celsia. O víkendu bude zpočátku jasno a později bude přibývat oblačnost a vyskytnou se i dešťové přeháňky.

  • https://www.slunecno.cz
Jak se Vám líbil článek?
(Visited 129 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *