Účet za řádění BLM v USA: 2 miliardy dolarů

Napsal
Sdílet článek

A to je prozatím pojišťovnami nahlášená částka, nikdo neví, kde a kdy opět začnou členové teroristické Antify spolu s černými kriminálníky řádit. Stačí, aby opět nějaký bílý policista zastřelil jakéhokoli černého recidivistu a znovu bude nějaké další americké město v plamenech. Vše je o to skandálnější, že nepokoje byly podpořeny lidmi napojenými na demokratickou stranu a podvratnými neziskovkami, které “sponzorují” veškeré podobné akce, rozeštvávající společnost či organizují převraty po celém světě.

Nepokoje doprovázené vandalismem, rabováním a ničením obchodů a žhářstvím, zosnované v souvislosti se vzestupem rasistického hnutí Black Lives Matter po smrti kriminálního narkomana george Floyda během policejního zásahu, vedly k rekordním nákladům. Pohledávky na pojišťovnách od postižených obchodníků a jednotlivců dosud činí až 2 miliardy dolarů.

Asi 140 měst ve Spojených státech je postižených řáděním vandalů Black Lives Matter. Řádění začalo v Minneapolis a pak se rozšířilo po velké části Spojených států. Ve 21 státech došlo k nekontrolovatelnému řádění, které musely potlačit speciálně nasazené posily. Šest lidí během nepokojů zemřelo a velký počet byl zraněn.

Nepokoje začaly poté, co byl 25. května v Minneapolis zatčen odsouzený narkoman George Floyd pro závažné trestné činy poté, co ho obchodník udal za pokus o placení padělanými bankovkami. Floyd zemřel během policejního zásahu.

Černošské mocenské skupiny jako Black Lives Matter tvrdily, že smrt by měla být připisována rasové policejní brutalitě, ale zveřejněné záběry dokumentující celý zásah, tato tvrzení nepodporují. Zároveň pitevní zprávy ukázaly, že Floyd byl těžce nemocný kardiak a také si vzal velké množství drog předtím, než byl zatčen, což poukazuje spíše na fakt, že právě to bylo skutečnou příčinou smrti.

Incident nicméně vedl k rozsáhlým a násilným nepokojům, k nimž se připojili mimo jiné násilní ultralevicoví teroristé z Antify. Při jejich měsíce trvajícím řádění byl zdevastován soukromý majetek, vypleněny obchody, zapálena auta a lidé, kteří s BLM nesouhlasí, byli vystaveni násilí, když hordy násilných útočníků vyšly do ulic pod záminkou protestu proti rasismu a policejní brutalitě.

Nyní již tedy dosáhl účet za jejich řádění neuvěřitelných 2 miliard dolarů a je jisté, že nejde o účet konečný. Lokálně totiž k nepokojům stále dochází a nikdo neví, kdy opět dojde k nějakému činu, který rozpoutá další řádění.

Mimochodem, myslím, že by ten účet měli zaplatit ti, kdo teroristy a rasisty z BLM od samého začátku podporovali, tedy všechny ty obří korporace, aktivističtí umělci, politici z řad US demokratů, ale také jejich podporovatelé mimo USA z řad politiků, firem i různých pofiderních celebrit.

(Visited 156 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *