Udej se sám

Napsal
Sdílet článek

Máte-li doma kámoše – pejska – budete konkrétně vědět o čem pohovořím v následujících větách.

Před čase bylo výhodou nechat si očipovat pejska. Pomocí čipu se velmi snadno identifikuje nějaký, na chvilku zaběhlý, pes. S páníčkem se shledají a oba mají radost, že to dobře dopadlo.

Čip, je-li jím pejsek opatřen, samozřejmě umožní i dohledat páníčka, který už ani o shledání s ne-kámošem z nějakého důvodu nestojí.

To, že pes, od určitého jeho věku, musí být přihlášen, je mnoho roků ošetřeno vyhláškou každé obce. Zodpovědný majitel ví, přihlásí, platí. Nezodpovědný (i v mnoha jiných oblastech) také ví, ale nepřihlásí, neplatí – a nic se nestane!!! Přeci nebude blbý, že?

Aby všichni majitelé poplatek ze psa platili, i ti, kteří toto po mnoho roků ignorovali, nastala letos (ze zákona) POVINNOST MÍT PSA OČIPOVANÉHO.

Jestli si myslel důchodce, že i nadále (někde) bude od poplatku osvobozen (což platilo, měl-li psa očipovaného) tak kouká jak Alenka v Říši divů, když ze schránky vyndá složenku „na poplatek ze psa“ na letošní rok.

Není to o tom, že pár stovek ho finančně zrujnuje. Kvůli jeho miláčkovi, společníkovi, má motiv a radostnou povinnost chodit několikrát denně ven na zdravotní procházky, což prospívá i jeho zdraví. Nehledě na to, že pejsek je komunikační spojnicí nejen s jiným pejskařem, ale i lidmi jen tak, bez psů. Těch jen pár stovek je v podstatě prd oproti sumě za celoroční krmení a veterinární péči.

Není to o sumě, ale o principu – povinným očipováním se vlastně udal sám. Haha – tak to je. Tak to u nás je. Nejdřív výhoda (????) pak tě sejmem. Takových „výhod“ už bylo a BUDE.

Myslíte či máte jiné zkušenosti?

P. S.

V tom případě nevím kde žijete!

  • Majka Dubová
(Visited 98 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *