Úhly

Napsal
Sdílet článek

Byl to křest nebo nebyl? Křest knihy pana – soudruha Grebeníčka Ve znamení kříže.

(Je to jako bych já, vnučka kostelníka – a to jsem si v našem městečku zažila ústrků a posměšků – dnes napsala knihu s názvem Ve znamení kladiva a srpu).

Prý ne, řekl ministr kultury A. Staněk jako vyjádření ke své účasti – vánočnímu setkání posl. Klubu KSČM, „což je naprosto standardní záležitost, součástí byla prezentace knihy.“

A dále, podle serveru, prohlásil Staněk

„Chtěl bych popřát autorovi, aby ta kniha, která půjde mezi veřejnost, přinesla pohled na téma, na problém, o kterém se dnes poměrně intenzivně diskutuje. Aby to byl pohled, který ukáže I JINÝ ÚHEL POHLEDU, protože jen tím, že můžeme konfrontovat RŮZNÉ ÚHLY POHLEDU a různé názory, musíme se pokusit DOBRAT K PRAVDĚ“

Možná si řeknete proč zde tady a teď vytahuji něco předvánočního. Vždyť se tohle událo už vloni, už před pěti měsíci a od té doby se stalo tolik nového, zajímavého!

Proč nepíši o dnešních, právě teď probíhajících, demonstracích v mnoha městech naší republiky? Náš pan premiér je považuje „za divadlo“.

Právě proto spojuji toto, protože, jak se pan Staněk vyjádřil o knize soudruha Grebeníčka – úhel pohledu a musíme se pokusit dobrat k pravdě, je dnešní akce (a vlastně ne první a jistě ne poslední) také takovým ÚHLEM POHLEDU a POKUSEM DOBRÁNÍ SE K PRAVDĚ.

MAJKA DUBOVÁ

(Visited 104 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *