Uniklý turecký vojenský dokument odhalil plány na invazi do Řecka a Arménie

Napsal
Sdílet článek

Každý, kdo sleduje situaci kolem Řecka a Turecka musí mít už delší dobu jasno, že Turkům jde především o obsazení nejprve ostrovů v Egejském moři a časem nejspíš i celého Řecka. V další fázi samozřejmě počítají i s islamizací celé Evropy, ostatně Erdogan se nikdy svými ambicemi na založení nové Osmanské říše nikdy netajil. A asi nikoho, kdo ví, co je EU zač a k čemu byl tento spolek založen neudiví, že Turecko je dlouhodobě podporováno Bruselem.

Uniklý turecký vojenský dokument na vysoké úrovni odhalil existenci tajných tureckých plánů na invazi do Řecka a Arménie. Plán invaze do Řecka je zvláště šílený vzhledem k tomu, že obě země jsou členy  NATO a údajně spojenci, ale není  vzhledem k eskalaci tureckých provokací proti evropskému sousedovi v poslední době žádným překvapením.

Dokumenty byly zveřejněny a znovu publikovány ve zprávě Nordic Monitor. Dokument, který je powerpointovou prezentací, připravenou pro turecký generální štáb, byl objeven ve spisu, který byl použit v soudním řízení vycházejícím z vyšetřování role generálního štábu v neúspěšném převratu proti tureckému prezidentovi Erdoganovi.

Státní zástupce Serdar Coşkun nařídil, aby všechny e-maily vyměňované mezi důstojníky v tureckém velitelství generálních štábů z předchozích dvou měsíců, byly shromážděny k vyšetřování v srpnu 2016. Tři policisté byli obžalováni a e-maily byly v rámci obžaloby převedeny na 17. nejvyšší trestní soud v Ankaře. Tato prezentace byla jedním z dokumentů, které byly k soudu předány.

Prezentace nese datum 13. června 2014 a nese název „Směrnice o plánování operace tureckých ozbrojených sil Çaka Bey.“ Uvádí seznam plánovaných ofenzív vůči Řecku a data, kdy byly poprvé zosnovány. Dokument však neobsahuje žádné podrobnosti o invazních plánech, vzhledem k tomu, že jsou označeny jako utajované a podle tureckých vojenských postupů nemohou být z bezpečnostních důvodů odeslány e-mailem. Potvrzuje to však existenci tureckých plánů invaze.

Çaka Bey byl tureckým námořním velitelem, který v jedenáctém století dobyl několik řeckých ostrovů v Egejském moři, jakož i část řeckého pevninského území podél pobřeží Egejského moře během éry byzantské říše. Çaka Bey je v Turecku považován za národního hrdinu a je považován za zakladatele tureckého námořnictva. Zdá se, že prezentace byla vypracována jako součást pohotovostního plánu, který se vyvíjel v souvislosti se syrskou válkou.

Turecký generální štáb v té době plánoval přesunout síly na syrskou hranici a chtěl zajistit, aby to neohrozilo jejich schopnost zahájit útoky proti jiným sousedům, jako je Řecko.

Do úniku je rovněž zahrnut dopis generálporučíka Uğura Tarçına, náčelníka komunikace generálního štábu v březnu 2017, ve kterém varoval právní oddělení generálního štábu, že korespondence, která byla předána k vyšetřování, zahrnuje tajné dokumenty týkající se národní bezpečnosti. které by neměly být sdíleny s neoprávněnými osobami. To naznačuje, že generální štáb se snažil zajistit, aby existence plánů invaze nedosáhla vnějšího světa. Zdá se však, že turecké státní zastupitelství jeho varování ignorovalo.

Dokument také odkazuje na operaci Altay, což je plán útoku proti Arménii, který byl již znám.

Výše uvedená fakta tedy plně korespondují s tím, jak poslední dobou Turci konají. Útoky na řecké hranice pomocí invazistů z Blízkého východu, neustálé narušování řeckých výsostných vod, narušování řeckého vzdušného prostoru, ale dokonce i pohraničních oblastí kolem řeky Evros, jsou jasnou ukázkou toho, že Turci míní Řecko obsadit. Ostatně, už 23 řeckých ostrovů je v nově vytištěných tureckých mapách označeno jako ostrovy turecké.

Ke komu se asi přidá NATO, až mezi oběma státy dojde k horké válce? A na čí stranu se postaví EU, která už nyní není na straně svého členského státu, tedy Řecka, ale naopak na straně jeho protivníka – Turecka?

A nakonec opakuji svoji výzvu, kterou jsem vyslovila už mnohokrát. Bojkotujte Turecko, nekupujte si dovolenou v této zemi, která míní obsadit a islamizovat nejen Řecko, ale celý náš kontinent. Nepodporujte tureckou ekonomiku, dovolená jakéhokoli Evropana v této zemi by se nyní rovnala vlastizradě.

 

(Visited 504 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *