Usmívají nebo vysmívají?

Napsal
Sdílet článek

České důchody 18.9.21 (autor David Budai)

Titulek: Koalice SPOLU chce upravit důchodový věk a zavést nové sociální odvody mladých pro rodiče.

Než se pustíte, pokud se pustíte, do čtení zmíněného článku, může vás upoutat foto trojice lídrů SPOLU. Sluší jim to, usmívají se. Jako když vás fotograf vyzve před blejsknutím „řekněte sýr“. Přece se, ti prý budoucí také spasitelé, nebudou mračit nebo dokonce ronit slzy. To my, až potom! To my, až potom?

V článku co míní SPOLU na zmíněné téma činit, se lze dočist i toto:

* Snížení doby pojištění pro zíkání nároku na důchod na 25 let.

Jen pro info, kdyby někdo nevěděl. Paní Maláčová se asi jednou vyspala do hodně růžova, spíš pro mnohé do černošeda, a šup o 10 let navýšení této podmínky na 35 roků. Takže SPOLÁCI nic nového,že?

* Podpoří vztahy v rodině tím, že zavedou dobrovolný společný vyměřovací základ na manžele, kde bude možnost platit 1 % svého důchodového pojištění přímo svým rodičům, prarodičům.

Toto podpoří vztahy v rodině? Dobrovolný – haha to známe – kdyby to schválením 30. nějakého února, nějakým zázrakem asi, prošlo, pište si, že dobrovolné se v tichosti stane povinným. Kolik korun, desetikorun, o mnoho víc ne, bude představovat jedno procento z důch. pojištění? Asi tak, mami, babi, máš od nás na o jedno máslo měsíčně navíc.

* Jistotu pro dnešní seniory a jasnou vizi pro seniory budoucí.

Panebože, to je jen žvást! Konkrétněji, aspoň trochu, by to nešlo?

* Zruší slevy pro seniory na jízdenky. Ušetřené peníze půjdou na výstavbu nových domů pro seniory. Z čehož se dá vyvodit, že už nyní málo těchto potřebných zařízení je kvůli slevám na jízdné pro důchodce?

* Do důchodu se budou promítat odvody, i počet dětí.

Nebylo by lepší slíbit důchodcům jednou týdně promítat v nějaké klubovně třeba Jen počkej zajíci, různé večerníčky nebo nějaký dokumentární film na téma krematoria v ČR? K počtu dětí – Kolik kdo udělá, kdo kolik porodí, jak vychová? Opět nedotažené, liknavé.

* Zavedení zaručeného důchodu – navázáním na průměrnou mzdu. Zaručený důchod pro všechny?

I pro ty, kteří žijí celoživotně na různých všemožných sociálních dávkách, a ačkoliv pracovat mohou, nepracují neboť by si prací odpovídající jejich většinou jen základnímu vzdělání, vydělali méně než činí dávky.

* Fiala: Pokud nebude důchodová reforma, tak dneska lidi pod 40 nebudou mít garantovaný důchod. Vezměme si dnešního mladého člověka. Nemůžeme mu říct, že bude mít od státu slušnou penzi.

Pane Fialo myslíte si, že dnešní senior má od státu slušnou penzi? Víte kolik činí průměrný starobní důchod? Já Vám něco povím, pane Fialo. Dnešní důchodci si na ty svoje měsíční důchody za roky kdy makali prostřednictvím i odvodů na toto ze svého hrubého, jak se dříve říkalo, nastřádali.

Navíc dnešní senior prožil roky ne o hladu a bídě, ale většinou jak se říká na co neměl – to nepotřeboval. Zkusil jste se zeptat nějakého mladého do čtyřicítky jakou by si, až někdy, představoval od státu slušnou penzi?

P. S. Přestože se lídři SPOLU na zmíněném fotu hezky usmívají, mám pocit, že se vysmívají.

  • MAJKA DUBOVÁ
Jak se Vám líbil článek?
(Visited 130 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *