Uspořádají eurohujeři tryznu?

Napsal
Sdílet článek

Myslím, že každý euroskeptik a kovaný odpůrce EU zaplesal poté, když proběhlo referendum o Brexitu. Svoje rozhodnutí opustit 4. říši pak Britové stvrdili také v eurovolbách, kde vyhrála Brexit party a konečně i v nedávných parlamentních volbách výhrou Borise Johnsona. Jakousi třešničkou na dortu pak byl přednes Nigela Farrage v europarlamentu, který byl zakončen symbolicky – europoslanci Brexit party a UKIP zamávali vlaječkami, za což si od předsedající vysloužili pokárání.

Každopádně euroskeptici (a to nejen britští) slavili. Ale Britové nemají v europarlamentu pouze euroskeptiky. Copak dělali britští eurohujeři? Právě jejich reakce mne zaujala mnohem víc.

Když jsem totiž viděla ty kované eurosoudruhy, plačící v těsném objetí, utírající si slzy do modré vlajky (pardon, banneru) se žlutými hvězdami a hysterické plačky, které by se mohly nechat najmout na jakýkoli pohřeb, tak jsem nevěřila svým očím.

To si ti kovaní eurosoudruzi skutečně mysleli, že je to “na věčné časy a nikdy jinak”? Jejich reakce na to, že jsou v europarlamentu naposledy, byla asi stejná, jako kdyby se loučili s blízkým příbuzným, o kterém by se od lékaře dozvěděli nepříjemný verdikt a čekali u jeho lože, až zavře oči navždy.

Jednalo se většinou o europoslance z frakce socialistů, ale podobně reagovali i britští eurohujeři z některých jiných frakcí. Myslím, že titulní obrázek hovoří za vše.

Jen by mne zajímalo, zda jsou ty slzy slzami lítosti ze ztráty jim někoho tak blízkého nebo jde o slzy lítosti a vzteku nad tím, že přišli o velmi lukrativní korýtka. Nicméně za nejpravděpodobnější důvod často až hysterických reakcí těchto eurohujerů považuji kombinaci obojího, u každého asi převažuje jiný důvod.

Očekává se, že v nejbližších letech dojde k dalším exitům a postupně se nejspíš celý moloch rozpadne. Budeme po každém dalším exitu sledovat, hysterické výstupy odcházejících eurohujerů? Třeba za nějakých 5 let budou podobně odcházet Italové. Jak známo, tak ti jsou velmi horkokrevní. Uvidíme pak hysterické záchvaty Renziho europoslanců, zakončené infarktovými stavy?  Nebylo by pak lepší tu agónii 4. říše ukončit co nejdřív, ať to mají všichni eurohujeři rychleji za sebou?

Copak by asi dělali naši  bruselští eurohujeři, kdyby došlo k CZEXITu? Viděli bychom hystericky plačící Jourovou, objímající se Charanzovou s Dlabajovou, Pospíšila, utírajícího si slzy smutku modrým hadrem a pirátské poslance, zahánějící hluboký smutek jointem či lajnou koksu? ČT by měla týdenní smutek a mainstreamová média by žádala o opakování referenda.

I když vím, že v současné době je CZEXIT jen nereálným snem, tak už jen za ten pohled by to stálo.

 

(Visited 155 times, 1 visits today)
Sdílet článek

2 comments

  1. “Pláč europoidů nad ztraceným eurokorytem” by se mohlo nazvat sousoší podle této fotky. Krása. Czexit now!

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *