Útoku na Kongres se účastnila Antifa i syn newyorského soudce

Napsal
Sdílet článek

Už ve včerejším článku jsem uvedla první indicie, které měly dokazovat fakt, že do útoku na Kapitol byla zapletena i Antifa, která měla za úkol se mezi Trumpovy fanoušky infiltrovat a vyprovokovat je k akci. Zajímavý je i fakt, že se nikdo příliš nenamáhal budovu řádně hlídat, na některých místech byli demonstranti dokonce vyzváni k tomu, aby se vydali za instalované bariéry.

Demonstranti, kteří ve středu vstoupili do budovy washingtonského Kapitolu, byli dle médií a liberálních politiků definováni jako krajně pravicoví teroristé a hrozba pro demokracii. Ale mnozí z těch, kteří se dostali do budovy, zcela zjevně trpí nějakým postižením. Jedním z nich je Aaron Mostofsky (viz titulek), syn nejvyššího soudce Šloma Mostofského z Newyorského nejvyššího soudu, a další demonstrant z popředí má úzké vazby na Antifu.

V médiích byli demonstranti, kteří vnikli do Kongresu, popisováni jako skupina „krajně pravicových aktivistů, bílých rasistů s vlajkami Konfederace, neonacistických skupin a stoupenců antisemitské konspirační teorie QAnon“.

Demokratický kongresman Chuck Schumer ve středu prohlásil, že skupina se angažuje v krajně pravicovém domácím terorismu, že je za to zodpovědný prezident Donald Trump a že teroristé by měli být potrestáni co nejpřísnějším trestem dle zákona. Trump zase zareagoval přiznáním porážky v prezidentských volbách a dobrovolným předáním moci  Joe Bidenovi.

Včera několik amerických médií, včetně deníku Washington Post, poznamenalo, že celý útok se zdá více či méně jako zmanipulovaná podívaná, kdy se v několika případech  zdálo, že policie pomáhá demonstrantům dostat se do Kapitolu nebo byli policisté zcela pasivní (viz první video z mého předchozího článku). Akce policie byly přirovnávány k akcím v Charlottesville ve Virginii, kde demokraty kontrolovaná státní policie víceméně zmanipulovala situaci tak, aby se potyčky mezi pravicovými a levicovými extremisty maximálně vyhrotily, z čehož pak pak mohl být obviňován  Donald Trump.

Videozáznam na sociálních sítích nyní zřejmě záměrné vyprovokování středečního incidentu ve Washingtonu podporuje. Mnozí z těch, kteří vstoupili do budovy, však byli podle všeho obyčejní lidé, kteří nebyli nijak organizováni a zdá se, že svůj díl viny nese i policie, která je mnohdy nechala zcela volně projít.

Podle New York Post, jeden z nejvýznamnějších aktivistů, kteří se objevili na televizních záznamech, byl identifikován jako Aaron Mostofsky (viz video).

Mostofsky, který se toulal Kapitolem, přičemž měl na sobě kožešinu a neprůstřelnou vestu, je synem prominentního newyorského soudce z Brooklynu, Šlomo Mostofského, který patří k prominentům v rámci místní ortodoxní židovské komunity. Jeho bratr, Nachman Mostofsky, řekl novinám, že jeho bratr neudělal nic nezákonného a nebyl součástí žádné násilné vzpoury.

Když byl Aaron Mostofsky sám dotazován uvnitř Kapitolu, měl zjevné problémy s tím, aby dokázal souvisle vysvětlit, co tam dělá (viz video výše). Několik dalších předních „teroristů“ mělo také kožešinové oblečení a jeden z nich měl na hlavě helmu s vikingskými rohy.

Jedním z těch, kteří byli v popředí „útoku“ na Kapitol, byl levicový extremista John Earle Sullivan, který byl loni zatčen za nezákonné výhrůžky a násilné nepokoje během společné demonstrace Antify a Black Lives Matter. Na Twitteru byly zveřejněny obrázky Sullivana, vydávajícího se za příznivce Trumpa v momentě, kdy byl již přímo v Kapitolu.

Obrázek
radikální člen BLM a Antify v Kapitolu
4.9/5 - (7 votes)
(Visited 412 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *