Užiteční idioti Milionů chlívků

Napsal
Sdílet článek

Nemíním se dnes zamýšlet nad cílem těchto pouličních taškařic, které mají (a do budoucna budou mít) dle mého názoru jeden jediný výsledek – vzestup preferencí ANO.

Nevěřím, že jde o nějakou demonstraci za nezávislou justici, jak tvrdí organizátoři a nevěřím ani názoru části alternativy, že jde o puč s cílem sesazení vlády. Ostatně, svůj názor jsem napsala v článku CUI BONO. Demonstrace také zcela brilantně zhodnotil například analytik Martin Koller v rozhovoru níže, přičemž s jeho názorem plně souzním:

http://svobodne-radio.cz/2019-11-20-studio-beta-martin-koller-a-jeho-komentare/

Tentokrát se chci věnovat něčemu úplně jinému – účastníkům těchto demonstrací. Nepopírám, že KAŽDÝ má právo demonstrovat. Je-li demonstrace povolená, pak není o čem hovořit. Jenže záleží i na reálném výsledku takovýchto veřejných produkcí.

Nejprve se zkusme podívat na menší vzorek demonstrujících z pražského Václaváku, abychom si o nich vytvořili přesnější představu. Přímo na demonstraci je vyzpovídali redaktoři Seznamu a ptali se na to, koho by si představovali na místo premiéra. Mnozí neodpověděli konkrétně, ale padala-li konkrétní jména, tak tím nejčastějším byla Pocheho loutka Petříček:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/demisi-podle-zaplneneho-vaclavaku-ma-babise-nahradit-petricek-84564?seq-no=30&dop-ab-variant=&source=clanky-home

Ano, právě tuto loutku pražského socanského mafiána a nadšeného vítače migrantů Pocheho by si tato skvadra protestujících představovala za premiéra. Nutno podotknout, že se většinově jednalo o voliče TOP0,09 a Pirátů. To samozřejmě o mnohém vypovídá. Je velmi zajímavé, že by těmto demonstrantům nevadila mafiánská loutka, navíc ze strany, která měla ubohých 7% a eurovolby naznačily, že příště už by se vůbec nemusela do Sněmovny dostat.  Tedy vládnout by nám měl někdo, kdo je ideologicky plně v jejich intencích. Opět zde máme tu jedinou pravdu, slovo pluralita se stalo slovem sprostým. Přitom to byl v tom listopadu 1989 jeden z hlavních požadavků. Na to však současní totalitáři jaksi zapomněli.

Dle mého mínění je Petříček jeden z nejhorších ministrů zahraničí, jakého kdy ČR měla. Nicméně právě na příkladu této nemyslící loutky je zřejmé, jaký typ lidí chodí na tyto demonstrace.

Ale odejděme od pana Petříčka a věnujme se jeho ideologickým soukmenovcům, demonstrantům z Václaváku a hlavně užitečným idiotům – to vše v jednom.

Proč považuji demonstranty za užitečné idioty? Vždyť demonstrovat je přece právo každého občana! To je přesně to, co si nejspíš většina čtenářů pomyslí. Ale má to zcela logické zdůvodnění.

Zkusím teď konkrétně objasnit proč demonstranty  považuji za užitečné idioty. Každá demonstrace může mít – ale i nemusí – nějaký efekt. Titíž demonstranti z Václaváku by jistě – zcela bez váhání – šli třeba na demonstraci pod vlajkou „Uprchlíci vítejte“, šli by demonstrovat za přijetí syrských vousatých sirotků, za práva LGBTQ…P nebo za klima. Věřím, že i na podobné demonstrace by šli s nadšením. Na těchto demonstracích bych je však za užitečné idioty nepovažovala. A to i přesto, že vše uvedené je zcela proti mým vlastním názorům, takže na podobných demonstracích by mne nikdo nikdy neuviděl. Já bych šla naopak demonstrovat třeba proti migraci, proti islámu nebo proti EU. Což jsou demonstrace, na které by zase nešli oni, spíš by byli mezi narušiteli podobných demonstrací. Nicméně i přes tyto značné názorové rozpory bych je nikdy za účast na podobných sluníčkářských akcích za užitečné idioty nepovažovala. 

Proč by na těchto demonstracích za užitečné idioty nebyli a na demonstracích Milionu chvilek proti demokracii jimi jsou?

Vysvětlení je jednoduché. Na všech těch aktivistických demonstracích by na sebe upozornili, možná by dokonce našli i nějaké nové ideologické spřízněnce (jistě s vydatnou pomocí mainstreamu v čele s ČT), ale tyto demonstrace by neměly zřejmě žádný výrazný kontraproduktivní důsledek. 

Zato demonstrace milionchlívkové jeden efekt mají. A to velmi silný. Navíc efekt natolik kontraproduktivní, že snad ani víc proti smyslu toho, proč do ulic jdou, jít nemůže. Tyto demonstrace mají totiž jeden jediný, avšak zcela nezpochybnitelný výsledek: stoupající preference ANO.

Navíc, v současné době tito řvouni nectí předvánoční období adventu, kdy chce většina lidí v ulicích cítit vánoční atmosféru a dokonce nebyli natolik ohleduplní, aby ctili pietu obětí masového vraha v Ostravě a ty svoje taškařice odvolali. Tímto se ostatním lidem hnusí ještě víc.

Takže pokud dá ANO za necelé dva roky ve volbách kolem 40%, pak si (ne)vážení užiteční idioti můžete dál snít o tom svém Kalouskovi na postu prezidenta a Bartošovi coby premiérovi. Budou to jen vaše vlhké sny (naštěstí). Nicméně, dojde tím zřejmě ke splnění pravého účelu demonstracíudržení JAKÉKOLI eurohujerské strany u moci i v dalším volebním období a zabránění vzestupu reálně euroskeptických stran. Jenže pokud vím, tak kvůli drtivé výhře ANO užiteční idioti pod pódiem, stejně jako umělecká agilní úderka na pódiu, jistě nejsou. A dokonce nejspíš ani ty loutky kdoví koho – Minář a Roll, oba bývalí aktivisté promigrační a LGBT neziskovky – netuší, proč tam jsou.

Takže po příštích volbách mohou další 4 roky vyrážet do ulic a dělat užitečné idioty jak libo. Oni těmi idioty totiž jsou a myslím, že slovo užiteční je v jejich případu zcela zbytečné. Dělají-li totiž maximum pro to, aby vyhrál příští volby ten, proti komu protestují, pak si jinou nálepku, než idioti ani nezaslouží.

 

5/5 - (4 votes)
(Visited 225 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *