V Berlíně útočil za pokřiku “Allahu akbar” muslimský vetřelec – 6 zraněných (video)

Napsal
Sdílet článek

Nejprve chci upozornit, že se za posledních pár dnů nejedná zdaleka o jediné multikulturní obohacení, ke kterému došlo v Německu. Děje se tam toho už tolik, že se ani nelze detailně zmínit o každém napadení, znásilnění, rvačce gangů nebo loupeži. Případ, který jsem tedy za všechny vybrala, se odehrál v Berlíně a hlavním aktérem je muslimský vetřelec z Iráku, který se svým činem dokonce chlubil.

Sarmad A, třicetiletý irácký žadatel o azyl, je považován za původce teroristického útoku, při kterém bylo v Berlíně zraněno šest lidí.  Zveřejnil na internetu obrázek sebe sama vedle auta použitého při útoku. Je obviněn ze  zranění tří motorkářů, přičemž jeden z nich je v kritickém stavu. Dále je obviněn ze zranění tří lidí v autě. Svědci říkají, že křičel „Allahu Akbar“, rozvinul modlitební kobereček a vyhrožoval odpálením bomby. Posléze byl zatčen.

Prosecutors say Sarmad had 'Islamist motivations' and is expected to be charged with three counts of attempted murder (police inspect the scene of the final crash)obr. 1) motocykl zaklíněný pod autem, které bylo použito k útoku

Podezřelý islámský terorista, který v Berlíně zranil šest lidí, zveřejnil na internetu svůj obrázek s autem použitým při útoku jen několik hodin před útokem. Sarmad A. (30let), nahrál svůj obrázek (viz titulek) na Facebook v úterý vedle zprávy, ve které hovořil o Palestině. K tomu napsal „Allahu Akbar“ a použil slovo „mučedník“. O dvě hodiny později stejné auto narazilo do tří motorkářů na dálnici A100 v Berlíně, přičemž dva byli vážně zraněni a třetí je v kritickém stavu. Další tři lidé byli lehce zraněni poté, co jedna z motorek narazila do auta, ve kterém zranění jeli.  Sarmad vystoupil, vykřikl „Allahu Akbar“ a pak rozvinul modlitební kobereček uprostřed silnice.

Na střechu auta umístil krabici s municí. Tvrdil, že je to bomba, a přitom křičel: „Nikdo se nepřibližujte, nebo všichni zemřete.” Projíždějící dopravní policista se snažil promluvit si s ním, vytáhnout ho z auta a zatknout ho. Žalobci tvrdí, že cíleně lovil motocykly. Sarmad  žije v útulku v Berlíně a policii byl znám kvůli dřívějšímu extremistickému chování a údajným psychickým problémům.

Při jednom incidentu napadl policisty, přičemž rozvinul modlitební kobereček. V roce 2018 ho vyhodili z domu, kde pobýval. Tehdy byl obviněn z napadení a skončil v psychiatrickém ústavu. Krátce nato byl propuštěn. Policie se domnívá, že Sarmad, který se narodil v Bagdádu v roce 1990, mohl být v azylovém zařízení radikalizován známým extremistou, sympatizujícím s ISIS. Tvrdí však, že neexistují žádné důkazy, že Sarmad sám byl členem teroristické organizace. Není známo, kdy přišel do Německa, ale údajně byl nejméně do roku 2016 ve Finsku.

Po příjezdu do Německa strávil nějaký čas v ubytovně, než se v roce 2019 přestěhoval do bytu ve městě. Do toho bytu byla před dvěma týdny přivolána policie, i když důvod telefonátu není jasný. „Skutečnost, že podezřelý pravděpodobně trpěl psychickými problémy, tuto záležitost nijak neusnadňuje” řekl berlínský ministr vnitra Andreas Geisel.  Sarmad  čelí třem obžalobám za pokus o vraždu.

Mezi oběťmi je i hasič, který je v kritickém stavu a možná svá zranění nepřežije. Další dvě z obětí jely na motorkách, zatímco tři lidé uvnitř auta byli zraněni poté, co byl jeden z motorkářů i s motorkou vymrštěn na jejich vozidlo. Havárie se stala na jihozápadě Berlína, kde byla dálnice ještě ve středu ráno uzavřena. Jeden motocyklista byl přejet u Detmolder Strasse na křižovatce s dálnicí A100.

Forensic investigators take pictures of evidence at one of three crash sites on the A100 motorway, to the south of Berlinobr. 2) jedno z míst, kde srazil útočník motorkáře

Řidič skútru byl poté sražen u Innsbrucker Platz, asi o kilometr dál na stejné dálnici směrem na východ. Musel být oživován zdravotníky. Auto, použité při útocích, pak bylo vyobrazeno s motocyklem přimáčknutým pod předním nárazníkem u Alboinstrasse (viz obr.č.1). Incident vedl k dlouhým dopravním zácpám a asi 300 lidí uvízlo na dálnici na několik hodin.

Takže opět psychicky nemocný chudáček, který už má navíc z minula nejeden vroubek. To je ovšem typický obrázek nejen dnešního Germanistánu. Už předem je mi jasné, že trestem bude pár měsíců na psychiatrii, kde bude mít dostatek času si vymyslet efektivnější způsob útoku. A je možné, že se tam seznámí i s nějakým svým soukmenovcem, který s ním rád plány zrealizuje….

(Visited 785 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *