V Bosně se cestou do Evropy porvaly tlupy vetřelců (video)

Napsal
Sdílet článek

Jak jistě mnozí víte, tak Bosna, coby jedna z muslimských enkláv na Balkáně, je také místem, kudy muslimští vetřelci procházejí cestou do Evropy. Zde se také často i nějakou dobu zdrží, přece jen málokde jinde v Evropě najdou tolik soukmenovců jako právě tam.

V pondělí se dvě velké tlupy vetřelců porvaly v obci Velika Kladusa.  Incident se podle zprávy listu Sarajevo Times odehrál nedaleko přijímacího centra migrantů. Amatérské video z incidentu ukazuje nejméně několik desítek migrantů, kteří mezi sebou bojují a křičí. Očití svědci uvedli, že někteří migranti byli ozbrojeni.

 

Ve městě Tuzla se v neděli odehrál další boj migrantů v penzionu, kde si pronajímali pokoj. Údajně tam došlo i k vážným zraněním, přičemž hlavní protagonista bitky utekl dříve, než mohl být zatčen. Dotčení migranti neměli samozřejmě, jako obvykle doklady. Kantonský prokurátor Mensur Mujarič informoval, že zraněný byl transportován do univerzitní kliniky v Tuzle. “Čekáme na informace o rozsahu zranění,” dodal.

Mujarič dále uvedl, že podezřelí budou vyslýcháni, jakmile budou mít k dispozici tlumočníka z arabštiny. Boje mezi nelegálními přistěhovalci se v posledních letech staly běžnými v celé Bosně a Hercegovině. O migrantech je známo, že se podílejí na trestné činnosti; jen v Tuzle žije tucet lidí, o nichž úřady vědí, že jsou častými potížisty.

Koncem minulého měsíce varoval bosenský ministr bezpečnosti Fahrudin Radončič během oficiální cesty evropské úředníky, že do západní Evropy může přes balkánskou trasu zamířit téměř 100 tisíc invazních vetřelců, a že bosenští pohraničníci jsou špatně vybaveni, aby je zastavili, nicméně EU hraje “mrtvého brouka”. Je tedy jasné, že se co nevidět dostanou tyto skupiny džihádistů dál do Evropy.

Epidemie koronaviru zcela upozadila pozornost lidí směrem k invazi, čehož mohou nyní vetřelci využít. Obzvlášť, když se ví, že ani ty hranice se nyní nehlídají tak, jako se navenek deklaruje. Ale to už by bylo na jiný článek.

Stále ještě někdo věří, že do Evropy míří chudáci uprchlíci a ne dobře cvičené jednotky džihádistů, kteří mají za úkol obsadit a islamizovat náš kontinent?

(Visited 292 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *