V evangelickém kostele v Berlíně se modlí za Alláha – další důkaz přechodu Německa na chalífát (video)

Napsal
Sdílet článek

V poslední době jsem hned několikrát poukázala na fakt, že Německo se pomalu ale jistě snaží nejen o výměnu obyvatelstva, ale také vládnoucí ideologie. To vše nejen za maximální podpory vládnoucího establishmentu, ale také za podpory voličů, kteří stále trpí jistým komplexem z války. Nicméně je mi záhadou, proč si komplex z války “léčí” právě přijímáním muslimských invazistů, když právě muslimové byli za druhé světové války na straně Hitlera. Tedy spíš to vypadá tak, jako kdyby se do té doby před více než 75 lety opět nostalgicky vraceli s tím rozdílem, že tím likvidovaným obyvatelstvem je etnický Evropan a Hitlera nahradila mamá všech muslimských migrantů Angela.

Stejným směrem se vydala i německá církev. Také ta se zřejmě rozhodla, že najde k chalífátu zkratku. Ostatně, nedávno jsem psala o modlitbách o ramadánu, kdy se halekání ze střechy mešity účastnil i německý katolický kněz. Protestantská církev jde však s dobou také. Údajně chce dát najevo, že je otevřená světu a tolerantní. V pátek tak jeden ze svých svatostánků uzavřeli a předali k dispozici imámovi a jeho ovečkám. K tomuto kroku se propůjčila evangelická farářka v Berlině – Kreuzbergu, která do kostela přivedla prý “drahé hosty”, aby si mohli svorně zakřičet „Allahu Akbar“. Když se podíváte na pastorku na videu, okamžitě pochopíte, proč tamní evangelická komunita od víry utíká

Důvodem této zvláštní formy ekumenismu byl konec letošního ramadánu. Mešita je pro věřící příliš malá, protože muslimská komunita se v Berlíně nebývale rozrůstá. Navíc jsou zde dána i jistá pravidla rozestupů kvůli koronaviru. Imám ihned vysvětluje, co jeho komunita potřebuje: větší mešitu. Protestantská církev, která se zpronevěřila sama sobě, už možná ani nebude tento kostel potřebovat, protože se jí i zbývající ovečky rozutečou. Přemění se nakonec i tento kostel v mešitu?

Muslimští architekti již v roce 1453 při rekonstrukci kostela Hagia Sophia v Konstantinopoli prokázali, že křesťanské kostely mohou být dokonale přestavěny na mešity. Stejný osud hrozí Evropě i v 21. století. Ostatně, kostelů, přestavěných v posledních zhruba deseti letech na mešity, jsou po celé Evropě desítky. Tak proč ne další v už tak silně islamizovaném Berlíně?

Umíte si představit, že by se podobně zachoval nějaký imám v mešitě třeba v Pákistánu nebo v Afghánistánu a dal by ji k dispozici třeba křesťanům o Velikonocích? Pomineme-li, že jde o úvahu z ranku “sci-fi”, tak podobný imám by se druhého dne nedožil.

 

(Visited 636 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *