V Hannoveru stovky lékařů odmítly očkování

Napsal
Sdílet článek

Možná jste i vy narazili na reklamu, kde hrstka nadšených eurosvazáků doporučuje skvělé očkování, po němž se údajně vše vrátí do normálu. Ani zmínka o tom, kolik lidí již zemřelo v jeho důsledku či o tom, že zatímco standartní očkování jsou testována dlouhé roky, u této rychlokvašky nikdo neví, co udělá za pár let. Také se jaksi mládežníci v propagandistickém videu nezmiňují o tom, že i očkovaný může být nakažlivý či se sám nakazit. To ostatně uvádí i oficiální zdroje s tím, že tvrdí, že by jen průběh nemoci neměl být fatální. O tom, že očkování nemusí zabrat na mutace už snad hovořit netřeba.

Nicméně, pokud se podíváme do světa, tak tam je mnohdy přístup k oné „vakcíně“ nesrovnatelně skeptičtější. Pomineme-li desítky případů proočkovaných domovů důchodců, v nichž krátce po očkování poumírala většina osazenstva, tak snad denně narážím na nové a nové případy jednotlivých úmrtí mladých lidí. Za sebe (a tento názor nikomu nevnucuji) musím říct, že nemám strach z covidu, mám ovšem strach z nuceného – nepovinně povinného –  očkování.

A kdo jiný, než zkušení lékaři, ví nejlépe, co je pro ně dobré? Zatímco u nás se Německo prezentuje jako velmi poslušná země, tak podle všeho jsou tentokrát Němci spolu s Rakušany naopak asi nejvíc rebelským národem co se odporu ke koronafašismu týká. Nikde jinde nebyly tak masové demonstrace jako v těchto zemích a nikde jinde se neozývá tolik lékařů – odpůrců opatření i očkování  – jako v těchto zemích.

Minulý týden v sobotu mělo být očkováno 600 lékařů a zdravotnických pracovníků z města a regionu Hannover. Ve skutečnosti se na objednaný termín objevilo pouze 200 lidí, kteří se nechali naočkovat.

Ostatní nechali schůzku projít bez zrušení, jak v sobotu informoval Hannoversche Allgemeine Zeitung (HAZ). Podle Hannoverského kraje byla vakcinace písemně dohodnuta mezi jednotlivými zdravotnickými pracovišti a očkovacím centrem. Zdravotnický personál, který má vakcinace v očkovacím centru na výstavišti na starosti, však marně čekal na své kolegy, většinou lékaře.

Cordula Drautzová, která je zodpovědná za finanční oddělení očkovacího centra, řekla, že dvě třetiny lidí k očkování nepřišly a že jde o znepokojivé číslo a děsivý signál – rádi by tyto termíny dali ostatním zájemcům. Je obvyklé, že deset procent registrovaných nepřijde na očkovací schůzku, tentokrát to však bylo mnohem víc.

Podle Dolnosaské lékařské asociace je důvodem nízké proočkovanosti lékařů strach z vakcíny od britsko-švédského výrobce AstraZeneca. Před týdnem se staly známými komplikace z vakcíny. Proto prezidentka Monika Wenkerová řekla HAZ, že chápe tuto neochotu.

Vakcína však byla nyní opět prohlášena za bezpečnou, ale důvěra v AstraZeneku ještě nebyla obnovena. Tuto sobotu bylo k očkování zaregistrováno asi 700 lékařů a zaměstnanců. Informace o tom, kolik z nich skutečně přišlo na schůzku tentokrát, zatím nejsou k dispozici.

Nehovoří snad neochota nechat se naočkovat právě ze strany zdravotníků za vše? Existuje snad lepší antireklama? Nechci tímto nikoho pevně rozhodnutého odrazovat, neboť zastávám názor, že zdraví je osobní věc každého jedince. Ale není dobré nedat vždy jen na jednostrannou propagandu a zkusit se zamyslet i nad názory, které s oficiální propagandou příliš nesouzní?

Na závěr bych se ráda vyjádřila k zavádění tzv. covid pasů, o nichž jsem spekulovala již vloni na jaře (tehdy to bylo nazváno „konspirační teorií“). Jejich zavedením se již od samého počátku sortují občané na občany první a druhé kategorie. Jde vlastně o to, přinutit k očkování i ty, kdo se očkovat odmítají.

Proto mne ani neudivuje, že s jejich zaváděním přišla právě nedemokratická a totalitu prosazující EU. U nás už vznikla petice proti jejich existenci, ovšem v tomto případě by měla existovat nějaká petice pro celou EU, která by jasněji ukázala, jak široký odpor proti tomuto dokumentu panuje napříč EU. Předpokládám, že nějaký ten milion podpisů by se na ní objevil.

4.9/5 - (7 votes)
(Visited 405 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *