V Německu vyháněli seniory z domovů kvůli migrantům, nyní se jim koronavirus hodí

Napsal
Sdílet článek

Už dřív jsem se zmínila o hypotéze, která mne napadla hned na začátku epidemie koronaviru. Epidemie nemoci, která je obzvlášť nebezpečná pro seniory. Tato hypotéza – nebo chcete-li  konspirační teorie – počítá s tím, že virus má eliminovat počty seniorů a občanů s podlomeným zdravím tak, aby se “ulevilo” státním kasám, kdy v mnoha zemích už se vše jevilo tak, že brzy nebude na penze.

Ale nejde pouze o penzijní systém. V tomto článku bych ráda připomněla to, co se odehrávalo v Německu (ale nejen tam) po roce 2015, kdy došlo k první vlně nezvladatelné masové muslimské invaze. Bylo to právě Německo, kde docházelo velmi často k vystěhovávání seniorů z jejich bytů, ve kterých žili mnohdy celý svůj život. Do jejich příbytků pak stěhovali přicházející vetřelce. Senioři, kteří celý život odváděli Německu daně, nakonec museli uvolnit své byty vetřelcům, kteří Německu nikdy nic nedali.

Nyní si připomeňme některé konkrétní případy:

První případ bychom mohli nazvat oním obligátním “kdo s čím zachází, tím také schází”. Klaus Roth, čtyřiasedmdesátiletý vedoucí sociální pracovník, který v roce 2015 pomáhal s přijímáním vetřelců do Německa, se musel vystěhovat z bytu, ve kterém žil 24 let, aby udělal místo pro blízkovýchodní migranty. Do vesnice Esslingen, kde žije, bylo přiděleno šest nových přistěhovalců, kromě 40 migrantů již ubytovaných ve vesnici. Místní rada se údajně rozhodla migranty ubytovat v Rothově bytě, jak řekl starosta Gerhard Gertitschke.

Roth se tak musel nejpozději do devíti měsíců přestěhovat. Starší Němec údajně požadavkům obce nerozumí. „Dal jsem do bytu spoustu peněz a práce. Zrenovoval jsem to od nuly úplně sám“, řekl. Roth má také problémy s pohybem po dvou operacích zad. Rozhodnutí okresního soudu v Göttingenu z počátku 90. let říká, že obec může vypovědět nájemní smlouvu s nájemníkem, aby uprchlíkům vyhověla, pokud se vyčerpají další možnosti. “Jsme pod tlakem, abychom vzali více uprchlíků,” tvrdí starosta. I přes svůj věk Roth stále pracuje jako řidič v místním ošetřovatelském spolku a pomáhá se starat o další seniory. Video onoho seniora zde (AJ):

Gabrielu Kellerovou a její sousedy v německém Eschbachu místní rada vyhodila ze svých nemovitostí, protože potřebovali bydlení pro hromadně přibývající vetřelce. Rada prozradila, že dům, v němž žena vychovala své dva syny, využije k poskytnutí dodatečného ubytování migrantům, protože tři jiné městské byty jsou příliš plné. Německá vláda přebírá celé budovy, většinou vystěhuje všechny obyvatele, takže do nich mohou umístit muslimské vetřelce.

Při vyhazování z bytů se v Německu nezaměřují jen na důchodce. Například 51letou zdravotní sestru Bettinu Halbeyovou kvůli migrantům vystěhovali z jejího domu v severoněmeckém Nieheimu. O jejím případě ve videu níže (v AJ):

Koronavirus zcela jistě uvolní nemálo bytů, které zůstanou  po zesnulých seniorech. O to více místa budou mít Němci pro invazisty, jejichž nápor se dá očekávat ihned poté, co pandemie odezní. Zde je tedy jedna z odpovědí na otázku CUI BONO? Komu se bude ve finále koronavirus hodit???

(Visited 3 940 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *