V Polsku chytili další dva podporovatele ISIS z Iráku. Kolik jich je asi u nás??

Napsal
Sdílet článek

Během několika málo měsíců je to už třetí “úlovek” z řad islámských radikálů v Polsku. V zemi, která je sice větší, než ČR, ale na počet obyvatel má méně muslimů, než my. Zajímavý je tak fakt, že zatímco u nás se odhalí nějaký podobný případ jednou za dlouhý čas a to většinou na popud cizích tajných služeb, v sousedním, mnohem méně islamizovaném Polsku, odhalují jednoho teroristu či podporovatele terorismu za druhým.

Čím to asi bude? Že by tím, že u nás se za největší hrozbu považují islamofobové, xenofobové a extremisté, jak se oficiálně nazývají všichni, kdo zde islám odmítají? Pak si u nás samozřejmě může stále početnější muslimská komunita dělat co chce.

Dva iráčtí občané byli zadrženi na žádost prokuratury pro organizovaný zločin a korupci. Byli obviněni z posílání finančních prostředků Islámskému státu. Iráčané žili v Polsku dlouhou dobu a své operace prováděli hlavně v Dolním Slezsku a Wroclavi. Často také cestovali do zahraničí v rámci Evropy. Operaci na zastavení Iráčanů provedli ve Varšavě důstojníci ABW. Muži byli zadrženi stran bankovního převodu, který provedli na účet, jenž byl identifikovaný jako účet patřící ISIS.

Zatím neexistují žádné důkazy, které by naznačovaly, že byli náboráři vojáků ISIS nebo připravovali teroristické útoky. Iráčanům hrozí až 12 let vězení. Soud rozhodl, že budou dočasně zadrženi na tři měsíce.

Jak jsem uvedla, tak jde již o několikátý případ za poslední dobu. V květnu zadržely protiteroristické síly čtyři muslimy z Tádžikistánu a polské úřady je obvinily z pokusu o nábor teroristů mezi muslimy v Polsku za účelem provedení útoků.  V dubnu zatkla Polská policie  libanonského teroristu ISIS, který se podle policie pokoušel zorganizovat síť stoupenců teroristických útoků po celé Evropě.

Všímáte si, kolik zatčení v souvislosti s islámským terorismem je v mnohem méně “zamusleném” Polsku? Ten poslední zatčený měl kontakty po Evropě  a je vysoce pravděpodobné, že také u nás víme-li, že bydlel ve Slezsku.  Není se co divit, že u nás podobné odchyty nezaznamenáváme, víme-li, že MV řídí velký obdivovatel islámu, který prohlásil, cituji:

„Odsuzuji islamofobii, stejně jako odsuzuji jakoukoli jinou formu extremismu či rasismu. Islám už v minulosti prokázal a prokazuje nadále, že má nezastupitelnou a nevyčíslitelnou roli ve vývoji lidské společnosti.“

V kontextu výše uvedeného se vůbec nedivím, že je u nás, kde máme mnohem více muslimů, mnohem méně zadržených islámských radikálů…

(Visited 151 times, 1 visits today)
Sdílet článek

One comment

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *