V Polsku odhalili další islámské teroristy, kolikpak jich je asi u nás?

Napsal
Sdílet článek

Jak známo, tak Polsko není příliš islámu vstřícná země. I přesto nemají – podobně jako my – žádné zákony, které by islám omezovaly, což lze chápat jako snahu o vstřícnost k direktivám EU. Nicméně Polsko je i tak po Slovensku, které má zákaz praktikování islámu zakotven v zákonech, druhou nejméně islamizovanou zemí v Evropě, mají méně muslimů na počet obyvatel, než třeba my.

I přes výše uvedené skutečnosti se jim relativně často daří odchytit muslimské teroristy, což lze ovšem přičítat i tomu, že možná právě muslimové jsou v Polsku pod přísnějším kontrolou. Polská Agentura pro vnitřní bezpečnost (ABW) podnikla v květnu kroky proti cizincům s vazbami na teroristické organizace, přičemž došlo k zadržení občana Indie a vyhoštění dvou čečenských vetřelců z Polska.

V prvním případě ABW oznámila, že byl podle informací TVP zjištěn kontakt Rusa čečenského původu s teroristickými organizacemi, mezi nimi s Islámským státem a dalšími osobami zapojenými do ozbrojeného konfliktu v Sýrii. Muž je v důsledku vyšetřování ABW zbaven svého statutu uprchlíka.

Další Čečenec, který požádal o status uprchlíka, byl v květnu vyhoštěn také kvůli svým kontaktům s teroristickými organizacemi. Po vyšetřování ABW má nyní v schengenském prostoru status persona non grata. Občan Indie byl 22. května zadržen pohraniční stráží. ABW uvedla, že se radikalizoval s tendencí k násilnému chování a ochotou podílet se na teroristických činech. V současné době se nachází ve střeženém táboře a čeká na vydání.

V květnu zadržely protiteroristické síly čtyři muslimy z Tádžikistánu a polské úřady je obvinily z pokusu o nábor teroristů mezi muslimy v Polsku za účelem provedení útoků. Všichni čtyři také čelili deportaci. V dubnu zatkla Polská policie také Libanonce podezřelého z terorismu ISIS, který se podle policie také pokoušel zorganizovat síť stoupenců teroristických útoků.

Za poslední dobu tedy odchytili Poláci na to, jak málo mají muslimů, poměrně hodně mohamedánů, kteří jsou nějak napojeni na islámské teroristické organizace. Víme-li, že u nás máme muslimů ještě o něco víc než Poláci, tak je zajímavé zjištění, že až na ojedinělý případ zcela náhodně odhaleného teroristy Samera Shehadeha a stejně náhodné odhalení jedné tajné radikální modlitebny se vlastně vůbec nic neděje.

Nebo možná děje, jen zde není zájem do této komunity jakkoli “vrtat”. Ostatně, při pohledu na tyto obrázky se ani není čemu divit. 

(Visited 426 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *