V Polsku zatkli islámského teroristu, který připravoval útoky po celé EU

Napsal
Sdílet článek

Polská pohraniční policie jednající na základě informací polské agentury pro vnitřní bezpečnost (ABW) zadržela libanonského občana, který plánoval zorganizovat celoevropskou síť buněk pro provádění teroristických útoků na celém území EU. Podle tiskového mluvčího ministra odpovědného za koordinaci bezpečnosti Stanisława Żaryna byl dotyčný jedinec úzce propojen prostřednictvím rodinných vazeb s operativci ISIS v Sýrii a Iráku.

Libanonec byl v kontaktu s členy ISIS ve státech EU a podílel se na jejich financování. Muž byl umístěn do střeženého centra pro zadržené cizince v Białystoku, kde bude čekat na rozhodnutí soudů o jeho repatriaci. Stanislaw Żaryn, mluvčí ABW: “ podezřelý byl v kontaktu s příslušníky ISIS ve státech EU a podílel se na jejich financování.“ bude také zařazen na seznam PNG, aby nemohl znovu vstoupit do Polska.

Před soudem zřejmě nestane, protože některé shromážděné zpravodajské materiály související s jeho případem nemohou podléhat soudní kontrole. V prosinci 2019 zadržela ABW také ukrajinského konvertitu k islámu, který sdílel informace o plánech útoků na nákupní centra. Radikalizovali ho jedinci z Čečenska a Tádžikistánu.

Připomínám, že na počet obyvatel má Polsko mnohem méně muslimů, než my a přesto zaznamenalo podobný „odchyt“. Navíc, zatímco v Polsku se muslimská komunita příliš nerozrůstá, u nás vzrostl počet muslimů jen za posledních 9 let o zhruba 100% a naše vůči islámu velmi vstřícná republika, která jako jedna z mála v Evropě schvaluje nošení muslimských pokrývek hlavy ve školách a neomezuje muslimy v žádném ohledu (zákaz burek, burkin, propagace islámu apod.), je dalším kandidátem na islamizaci hned po zemích na západ od nás. Ostatně, ještě máte jistě všichni v paměti případ Samera Shehadeha, údajně příkladně integrovaného muslima, odsouzeného za podporu islámského terorismu na pouhých10 let. 

4.7/5 - (4 votes)

(Visited 1 728 times, 1 visits today)
Sdílet článek

2 comments

  1. A ty neomarxisti se na to obohacení tak těšili, jandové a jiní.

    Viděl jsem pěkný kreslený vtip, tedy rovnici: vlajka se srpem a kladivem plus vlajka s nacistickou svastikou, to celé povýšeno na půlměsíc a hvězdu rovná se vlajka EU. Škoda, že sem nejdou dávat odkazy.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *