V posledních hodinách začali Turci obkličovat řecké ostrovy, každou hodinu se počty okupantů zvyšují!!

Napsal
Sdílet článek

Už delší dobu se sultán Erdogan netají svým snem o znovuobnovení Osmanské říše, do které by nyní rád zahrnul takřka celou Evropu. Bohužel, právě Řecko a Kypr, tedy země, které jsou “na ráně” to odnáší ze všeho nejvíc. Šílené na tom je, že jde o země, které jsou ve stejném vojenském paktu a snad ještě šílenější je fakt, že EU v tomto konfliktu nepodporuje Řecko a Kypr, tedy své členy, ale spíš Turecko.

Vždyť je to pouze týden, co EU “odklepla” další výpalné pro Turky, snad aby měli dost peněz nejen na lodě, ale také na zbraně, které nyní využívají především při svých výbojích v Libyi. Konkrétně – Evropská komise minulý týden v pátek na návrh předsedkyně Ursuly von der Leyenové schválila zvýšení výpalného, které EU každoročně platí Turecku o dalších 485 milionů eur. Podle smlouvy z roku 2016 bylo letos již odesláno Turecku 6 miliardy eur!!!

Pokud si činnost Turků jen za poslední měsíce (resp. letošní rok) zrekapitulujeme, pak bychom zjistili, že se jedná o rok tureckých vojenských intervencí a provokací.  Ať už jde o již zmíněnou Libyi, Sýrii či Řecko, na které útočili prostřednictvím vetřelců, kteří přišli do Turecka zejména z Afghánistánu a Pákistánu. Stejně tak dochází k neustálému narušování výsostných řeckých vod, řeckého území i vzdušného prostoru. V kyperských vodách pro změnu provádí Turecko nelegální vrty. A to vše bez jakékoli protireakce různých pofiderních organizací jako NATO, EU či OSN..

Zcela jasným signálem toho, že Turecko odchází od sekularismu k právu šaría bylo nedávné rozhodnutí přeměnit původně křesťanský chrám, později mešitu a od vlády Atatürka až do současnosti muzeum Hagia Sofia opět na mešitu, což se naposledy stalo právě v době, kdy nastal zásadní rozmach Osmanské říše, tedy po dobytí Konstantinopole. Právě toto rozhodnutí mohlo predikovat další kroky Turecka, které se svých ambicí na islamizaci Evropy dozajista nevzdává.

A dnes ráno zjišťuje Řecko, že Turci začínají obkličovat řecké ostrovy. Připomínám, že už před časem vznesl Erdogan nárok na celkem 23 řeckých ostrovů. Právě území těchto ostrovů – jejich vody či vzdušný prostor – Turci poslední dobou narušují. Níže se můžete podívat na rozložení tureckých lodí v řeckých výsostných vodách, v okolí některých z Tureckem požadovaných ostrovů. Situace se samozřejmě může průběžně měnit, ta na obrázku je z dnešního rána (18.7.):

Dvacet sedm lodí již vstoupilo do Egejského moře (23 mezi Lemnos-Samothrake) a čtyři obklíčiliy ostrov Farmakonisi!
Turecká rybářská plavidla v Egejském moři byla v posledních několika hodinách posílena!

Kdepak jsou sankce západních zemí? Zejména pak sankce EU? Té EU, která dosud neukončila s Tureckem přístupové pohovory?? Té stejné EU, která neváhá turecké výboje štědře financovat? Od takové EU se skutečně žádných citelných sankcí vůči Turecku nedočkáme…

(Visited 2 416 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *