V Řecku havarovalo auto pašeráků džihádistů, jeden mrtvý pašerák, devět zraněných

Napsal
Sdílet článek

Pašování vetřelců z Turecka do Řecka je jistě velmi lukrativní záležitostí. A to nejen pro neziskovky, zejména pak ty německé, ale také pro vetřelce, kteří zjistili, že na to, aby se měli dobře, nepotřebují pokračovat dál na západ Evropy. Velmi slušný výdělek se totiž nabízí i v Řecku, stačí se zaměřit na své soukmenovce, které pak za určitý poplatek dostanou z Turecka do Řecka či z Řecka do sousedních zemí.

V severním Řecku havarovalo auto zapojené do pašování invazistů, řidič byl na místě mrtvý a všech devět spolucestujících zraněno.

Policie uvedla, že řidič ze čtvrteční večerní nehody měl být z Pákistánu a byl podezřelý z práce pro pašeráckou síť. Jeden ze zraněných pasažérů je také považován za podezřelého převaděče z Pákistánu, zatímco dalších osm cestujících byli Afghánci, které zřejmě Pákistánci převáželi přes hranice.

Auto nezastavilo na policejním dopravním kontrolním stanovišti poblíž města Kavala na severu, ale uhánělo pryč. Později sjelo ze silnice kvůli nadměrné rychlosti. Všech devět zraněných bylo hospitalizováno.

Tisíce muslimských invazistů se každý rok pokoušejí vstoupit do Řecka ze sousedního Turecka. Drtivá většina přechází na řecké ostrovy z nedalekého tureckého pobřeží, někteří se však dostanou i přes pozemní hranici v severovýchodní oblasti Thrákie a míří do druhého největšího řeckého města Soluň.

Podle oficiálních údajů zadržely úřady v Thrákii v září tohoto roku 804 nelegálních vetřelců a 49 pašeráků, což je pokles ve srovnání se stejným měsícem roku 2019, kdy bylo zadrženo 1 446 vetřelců a 56 pašeráků.

Pokles počtu zachycených vetřelců může být jen dočasný, protože podle nedávného průzkumu chce polovina mladých z oblasti Středního východu i severní Afriky v nejbližších letech emigrovat do Evropy nebo USA.

 

5/5 - (2 votes)
(Visited 61 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *