V roce 1945 osvobodila Československo EU

Napsal
Sdílet článek

I takovéhoto nadpisu se můžeme jednou dočkat, pokud budou pokračovat „Goebbelsovy” postupné manipulace našich dějin českými kolaboranty. Osvobození Československa už jsme přejmenovali 3x a jednou jsme dokonce změnili datum z 9.5. (první tanky vjely do Prahy 9.5.) na 8.5.

Nejbolestivější je zrada od přátel nebo spojenců, nikoliv od cizích.  A to se nám stalo v roce 1938, kdy nás zradili naši spojenci (s Francii jsme měli dokonce smlouvu) i v roce 1945 (Jaltská konference – druhý Mnichov, rozhodnuto o nás bylo dokonce dříve…). Naši spojenci se dohodli na tom, že budeme patřit pod vliv SSSR a opakovaně nás obětovali. V těchto souvislostech tedy nejde jen o to, že se někteří fanatici snaží změnit nepopiratelná fakta o osvobození Československa převážně armádami z východu a vymýšlejí zoufalé důvody proč 140 000 padlých vojáků východní fronty je méně než 200 padlých Američanů, ale především o to, že z morálního hlediska nelze odsuzovat naše osvoboditele za pomoc, kterou jsme očekávali od našich západních spojenců. Naši předkové byli jistě zklamáni sérií zrad zemí západní Evropy a zastavením spojeneckých armád v Plzni.

Nyní žijeme v míru, kterého je třeba si vážit. Historie není od toho, aby kdejaký blb boural pomníky a otevíral staré rány. Historie je od toho, abychom se z ní poučili a neopakovali stejné chyby. Doufejme, že osvobození Československa od Německých fašistických kreatur v roce 1945 bylo posledním konfliktem s německou říší a Evropa spolu s USA a Ruskem bude na tento konflikt jen vzpomínat.

  • Karel Pohner
(Visited 298 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *