V sobotu napadli stoupenci BLM protivníky z řad patriotů, protestujících proti rabování a ničení soch (videa)

Napsal
Sdílet článek

Stoupenci Black Lives Matter v Londýně vážně napadli řadu lidí, které podezřívali z toho, že patří k údajně „krajní pravici“. Při sobotních protestech vyšli do ulic hlavního města ve sníženém počtu stoupenci BLM poté, co se někteří organizátoři pokusili odvolat plánované demonstrace, aby nedošlo ke střetům s protidemonstranty, jejichž cílem bylo zabránit poničení historických soch a válečných památníků, na jejichž ničení se zaměřily předchozí demonstrace BLM.

Policie, která byla při předchozích protestech viděna, jak klečí před stoupenci BLM, prchá před násilnými davy a nedokáže ochránit pomníky, jako je Churchillova socha a válečný památník Cenotaph, zaujala k těmto odpůrcům BLM a Antify mnohem ráznější přístup, místa demonstrací ohradila kovovými zátarasy. Policisté nastoupili proti patriotům, bránícím sochy a památníky, v plné výzbroji včetně přileb, štítů a obušků, aby omezili jejich pohyb.

Mezi patrioty a veterány na protidemonstraci se samozřejmě přimíchalo i několik “živlů” s očividnou chutí k vyvolávání konfliktu, nicméně bylo jich jen několik, většina demonstrantů nebyla nijak výjimečně násilná. Přesto se média snažila předvést výhradně těch několik málo incidentů. Přitom u rabování a řádění BLM se média podobným záběrům velmi úzkostlivě vyhýbala.

Navzdory špatnému chování některých protestujících, které vedlo k několika zatčením, však  jen málo z policistů ohlásilo zranění.  Po ukončení demonstrace došlo opět k násilnostem ze strany stoupenců BLM, zejména po páté hodině odpoledne, kdy lidé začali mířit domů. Fotografie v titulku a videa níže ukazují, jak stoupenci BLM házejí projektily na policejní linie poblíž Trafalgarského náměstí a nakonec je prorážejí a při několika příležitostech útočí na osoby, u nichž měli podezření, že patří k tzv. krajní pravici. Za tu ovšem považují všechny, kdo s nimi nesympatizují. Napadli dokonce i lidi, kteří tvrdí, že s protesty nemají nic společného, tedy jednalo se o náhodné kolemjdoucí, kteří však byli zřejmě příliš bílí a nevypadali ani jako členové Antify.

Na rozdíl od zpravodajství o předchozích demonstracích, charakterizovaných jako „převážně pokojné“, navzdory rozsáhlému vandalismu a bezpočtu zranění policistů, média hlavního proudu zařadila do svého zpravodajství násilí páchané menšinou protidemonstrantů. Takže média opět manipulují záběry, které nedokládají skutečný stav, tedy pro objektivnost a doplnění mediálních jednostranných manipulací je nutno ukázat i druhou stranu mince, kterou mainstream záměrně tají.

Níže se můžete podívat na pár videí ze soboty. (pozn. videa z twitteru bývají občas blokována. Pokud se nespustí, stačí kliknout vpravo dole na šipku, která vás odkáže na originální stránku)

 

Napadení kolemjdoucího členy BML:

Pohled na demonstraci BLM:

 

Stoupenci BLM vyráží proti svým protivníkům:

Napadení muže bandou z BLM:

Odpůrce BLM s nimi v klidu diskutuje, nicméně nakonec je zbit:

PS: Všímáte si těch “férovek”, kdy se dav vrhne na jedince? Proč asi čekali, až akce patriotů skončí a účastníci se začnou rozcházet domů??

 

(Visited 286 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *