Václav Klaus st. v Kauflandu!

Napsal
Sdílet článek

V deníku Blesk (8.6.021) je článek (autor: simao), o Václavu Klausovi st.

V článku se píše o jeho výšlapu v Krkonoších, o rozhovoru v Radiožurnálu, ze kterého pan Klaus utekl. Což o to, někdy výhodnější, lepší, kdo uteče vyhraje. Jeho poznámka, když opouštěl studio předčasně, protože mu to nesedlo (i to se může každému stát – někdo, něco nesedne) nebyla zdvořilá. Byla hnusná! Jo až tak.

Pan Václav Klaus st., který se na naší politické scéně od svého vstupu již z konce roku 1989, pohyboval vždy dost vysoko (nejvýš prezidentem ČR 7. 3. 2003 až 7. 3. 2013) mě ovšem až tak nepřekvapil, protože ho po celá dlouhá léta vnímám jako poměrně arogantního a sebestředného člověka. Vyjadřuji zde, a domnívám se, že slušně, jen svůj názor.

V článku je i zmínka o jeho nákupu v Kauflandu. Docela jsem se nasmála, když jsem si ho v tomto obchodě představila jako zákazníka. Však on sám vyjadřuje svůj údiv, že je to šílený, že zíral, že nemohl najít jogurt.

„Já jsem nikdy v tak velkém obchodě nebyl, já jsem absolutně v šoku. To jsou desítky metrů, že nedovidíte na konec. Byl jsem také šokován, že všichni lidi tam mají roušku, já ji nenosím nikdy.

Oni jezděj do toho Kauflandu, ony jsou tam všechny možný maliny, jahody, tohle ze Španělska, tohle z této země… Já myslím, že lidi to netuší a předpokládal bych, že do říjnových voleb vybuchne nějaký kotel“.

Dovolím si k jeho poznámce o kotli i svoji poznámku. Pod tím „kotlem“ bylo zatopeno už hodně dávno a je pod něj stále přikládáno. Za vlády Andreje Babiše je už fedrováno.

Docela by bylo záhodno, aby se pan Klaus zamyslel i nad tím, kdy začala expanze nadnárodních obchodních řetězců do naší republiky. Docela by bylo záhodno, aby se pan Klaus začal chovat jako každý občan této země, který respektuje zákony této země. Docela by bylo záhodno, aby se pan Klaus šel podívat na děti, studenty, sedící (po dlouhé době) ve školních lavicích a vidět ho tam šokovaného z toho, že i malé děti mají po celé vyučování na ústech roušky. I paní učitelky, samozřejmě.

Docela by bylo záhodno, aby si pan Klaus okusil alespoň týden pracovat v něčem takovém jako je Kauflad na pozici skladníka, pokladní, doplňovače zboží atp. Docela by bylo záhodno, aby pan Klaus začal konečně, ve svých skoro 80 letech, chodit po zemi.

 • MAJKA DUBOVÁ
(Visited 311 times, 1 visits today)
Sdílet článek

6 comments

 1. No, flusanec na Klause mi moc nevadí, ale použít k tomu zrovna „respektování zákonů této země“ o nošení roušek… No ne?!? sad

 2. “který respektuje zákony této země”. O zákonech, konkrétně a výslovně o povinnosti nošení roušek, v mém článku není ani Ň. Také si o tom myslím své, zřejmě jako Vy.
  Děkuji za Váš čas i za reakci.
  Hezký den přeji
  Majka Dubová

  1. No já nevím, nějak se to kolem těch roušek pořád točí. V Kauflandu, ve školách, všichni poctivě nosí, jen ten Klaus, darebák… smile
   Právě proto, že jsem si myslel, že si o rouškách myslíme oba něco podobného, mě to překvapilo.
   Rozhodně nic ve zlém.
   ???

 3. OK, kdyby jen o rouškách! Písnu, pošlu do PP. Reaguji protože mi toho mnoho ne příliš dobrého, co se děje v naší společnosti, není jedno. Nejsem údernice pera, ale poměrně často ho mám dost nabroušené a musím krotit, abych nebyla vulgární. Snad se mi daří svůj názor, postřeh k aktuálnu alespoň trochu vyjádřit. I to, že se mnou někdo nesouhlasí, vítám, protože je i toto pro mě důležitá zpětná vazba.
  Majka Dubová

  1. My si pořád nějak nerozumíme.
   Mně z toho vyšlo, že máte Klausovi za zlé, že nenosí roušku, jako ostatní občané poslušní zákonů. Což by mi takto řečeno připadalo jako blábol a snaha kopnout si do Klause za každou cenu.
   Nechtěl jsem se s Vámi o tom hádat, jen jsem měl pocit, že to k Vám úplně nesedí.
   Zdá se, že jste to myslela jinak, špatně jsem to pochopil, chyba je nejspíš na mé straně.
   A s Vašimi články naopak obvykle v mnoha případech souhlasím.
   Přeji pěkný večer!!
   Petr Fiala

 4. Takže stručně a jasně, sere mě, dědek jeden, a ještě jedna pozn. Při jeho odchodu (úprku) z rádia, řekl něco o zrůdách – jistě se to dá najít, ale fakt mi to(on) za to nestojí. Tohle nebudu komentovat, ani jsem toto jeho unterhund do článku nedala. Ten člověk si myslí, že je snad víc než sám Bůh a také se podle (PODLE) toho chová. Že my máme na ty dva (současného a jeho předchůdce) prezidenty ale kliku! Tím končím diskuzi (pokud s tím budete souhlasit) k článku o V. Klausovi v Kauflandu a brzy jistě zase něco písnu.
  M.D.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *