Válková a Herman brání prolomení Benešových dekretů? To jako vážně?

Napsal
Sdílet článek

Ne, nadpis není žádný hoax. K tomuto názoru nejspíš dospělo nemálo lidí, tedy alespoň podle několika různých článků, které se v poslední době vyrojily.

A tristní na tom je, že články, které něco podobného naznačují, nerozšiřuje mainstream, ale tzv. alternativa. Ať už nevědomky a jen díky velmi omezenému politickému rozhledu nebo vědomě, protože prostě zastávají úlohu tzv. “fiat alternativy”.

A šílené je, že spousta lidí tomu skutečně věří, alespoň dle reakcí, se kterými jsem se setkala na diskuzích. 

Teď k věci. Samozřejmě se nikdo nerozplýval nad žádným z těchto politiků konkrétně, ale poslední dobou se objevily zcela nesmyslné články, které mají vyvolat dojem, že ty Miliony chlívků mají za úkol svrhnout vládu a nastolit takovou, která prolomí Benešovy dekrety.

Takže vážení dezinformátoři (a teď si tu nálepku skutečně zasloužíte, protože se chováte stejně, jako dezinformační ČT09 či Bakalova média), trošku ty vaše zcestné názory rozeberu.

Nejprve v rychlosti “odbavíme” Miliony chlívků. Jak jsem se už dříve několikrát zmínila, tak jediný efekt, který jejich taškařice mají, je raketový nárůst preferencí ANO. A jiný efekt ani do budoucna mít nebudou, snad jen, že svoji voličskou základnu utvrdí ti politici, kteří se na demonstracích sami producírují, či které tam ti šašci prezentují. Všude v Evropě se neustále demonstruje, třeba to, co se děje ve Francii, je nesrovnatelně horší a ani tam vláda nepadá. Podmínky u nás jsou takové, že prostě vláda ani padnout tímto způsobem nemůže, nejsme Ukrajina ani nějaká africká banánová republika (i když v některých směrech k ní nemáme daleko).

A teď k tomu, jak údajně vláda brání prolomení Benešových dekretů. Tedy o tom tady asi nemohu napsat vůbec nic, protože mu proste nijak nebrání. Pokud jste si totiž neráčili povšimnout, tak poměrně nedávno došlo k prolomení Benešových dekretů v kauze Walderode. A nikdo z vlády se proti tomu ani slůvkem neozval. Naopak, když přišla SPD s tím, že se tato kauza projedná ve Sněmovně, tak jediní, kdo se k nim přidali, byla KSČM a jen několik jedinců z jiných stran, ne však tolik, aby se o tom vůbec mohlo zahájit sněmovní jednání.  O hlasování se můžete dočíst v tomto článku.

Už dlouho říkám, že tato vláda je jen druhá strana téže mince s loutkovou opozicí. To jen před lidmi mají vytvořit jakýsi dojem opozice, pokud se ale podíváte třeba na vztah k EU nebo zahraniční politiku, tak tam si perfektně souzní. A teď mi vy všichni, kdo podobné bludy o tom, jak nás vláda chrání před prolomením Benešových dekretů, prosím, vysvětlete jak se vaše názory slučují s tím, co uvádím níže.

Jak jste si jistě všimli, tak v titulku zmiňuji Helenu Válkovou (ANO) a Daniela Hermana (KDU-ČSL). Proč právě oni jsou tam zmíněni? Oba byli Babišem dosazeni do Rady vlády pro lidská práva. Jak jistě víte, tak Válková je poměrně protěžovanou členkou ANO, ale co víc, také před časem prohlásila něco v tom smyslu, že vlastně jsme se tu za protektorátu neměli tak špatně.

A Daniel Herman? Kdopak by nevěděl o jeho pravidelných návštěvách srazů Sudetoněmeckého landsmanschaftu a o jeho snahách nejen o prolomení Benešových dekretů, ale také o pořádání sjezdu Sudetoněmeckého landsmanschaftu v ČR? A právě Hermana si Babiš s Válkovou dosadili do Rady vlády pro lidská práva. Čí práva tam má hájit? To jako dle vás těch, komu budou chtít vzít Sudeťáci majetek? To myslíte vážně?

A pokud vám nestačí tito dva, pak bych ještě upozornila na bývalého primátora Brna Petra Vokřála (ANO). Tento kovaný sluníčkář, vítač migrantů, havlista, podporovatel prolomení Benešových dekretů, který tehdy vyhrál v dresu ANO v Brně volby, si vzal do koalice stejné šílence z Žít Brno, TOP, Zelených, Pirátů a KDU. To bylo v minulém volebním období, kdy se pod jeho vedením Brno usneslo, že by měli přijímat migranty z Afriky, které by si vozili autobusy z Itálie do Brna. Tehdy také prošlo zastupitelstvem to šílené představení v Huse na provázku, kde Ježíš znásilňuje muslimku a ta si pak vytahuje z přirození českou vlajku. Tyto a mnohé jiné počiny má na svědomí právě Vokřál s jím zvolenými partnery. To však není pro tento článek nejdůležitější, mnohem důležitější je jeho kritika odsunu Němců (a tím vyjádřený nesouhlas s Benešovými dekrety) a jeho omlouvání se za odsun Němců z Brna, za což byl dokonce v Rakousku vyznamenán. Takže to je dle vás to bránění prolomení Benešových dekretů, přímo místopředsedou ANO? Nebo si snad myslíte, že tomu bude bránit nejvýše postavená členka ANO Jourová, toho času eurokomisařka, nedávno vyhodnocená v TOP100 nejvlivnějších osob světa? Tedy osoba, jejíž mezinárodní vliv je zcela jasně v rámci ANO největší? Kolaborantka, která by naši zemi prodala za třicet stříbrných? To jako vážně myslíte, že to jsou všechno představitelé těch, kdo nás mají před prolomením Benešových dekretů bránit?

Nebo tomu snad má bránit ČSSD, jejíž představitelé, jako například bývalá ministryně práce a sociálních věcí Marksová (velká kamarádka Maláčové), se na sjezdech landsmanschaftu taktéž pravidelně objevovali? Či snad Petříček, který na letošní sudeťácký sjezd poslal zdravici přes velvyslance?

Ostatně, kauza Walderode není první, kdy došlo k prolomení Benešových dekretů, stačí vzpomenout na 90. léta….

Nepochybuji o tom, že organizátoři demonstrací o prolomení Benešových dekretů stojí. Ale stejně tak nepochybuji o tom, že tato vláda proti jejich prolomení neudělá vůbec nic. Oficiálně se totiž vůbec rušit nemusí. Bude-li na světě precedens, kterým je právě uvedená kauza Walderode, pak stačí, když si každý další potomek nacistů či jejich přisluhovačů podá stejný požadavek k soudu a na základě uvedeného precedentu může majetky získat.

Ale věřit, že vláda, která protlačuje na různé posty kolaboranty se Sudetoněmeckým landsmanschaftem, půjde zároveň proti prolomení Benešových dekretů, je přinejmenším naivní. Nebo jde skutečně tomu, kdo tento hoax šíří o to, aby se zajistilo, že k jejich prolomení s naprostou jistotou dojde?

Nedopadne to nakonec tak, že ať bude vládnout kdokoli, budou sjezdy landsmanschaftu v ČR  samozřejmostí, protože už budou probíhat na jejich území? 

 

(Visited 280 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *