Ve čtvrtek byl Salvini zbaven imunity, půjde před soud za to, že odmítal vpustit do Evropy africké vetřelce

Napsal
Sdílet článek

Víte, co je na tom všem nejskandálnější? Že Salvini byl v tomto konkrétním případě obžalován poté, když odmítal do přístavu vpustit loď, na níž – jak se později zjistilo – připluli minimálně tři těžcí zločinci. Připluli na lodi evropským politickým establishmentem adorované pašeračky Racketeové. Přesně té, již si pozvala do europarlamentu zelená frakce (za nás Piráti), aby ji pak europoslanci zahrnuli bouřlivým aplausem. Aplausem za to, že do Evropy navozila tisíce muslimských invazistů z Afriky. Mnohdy kriminálníků, podobně, jako v případě těch, co připluli na lodi, okolo níž vznikl spor Racketeová – Salvini.

Italští senátoři včera podpořili zbavení poslanecké imunity šéfa italské strany Lega Mattea Salviniho. Znamená to, že Salvini by nyní mohl stanout před soudem za údajné nezákonné zadržování vetřelců na moři. Žaloba na něj byla podána v souvislosti s případem z loňského roku, kdy odmítl nechat pašeráckou loď s desítkami vetřelců zakotvit na italském ostrově Lampedusa. Čtvrteční hlasování bylo těsné. 149 senátorů hlasovalo pro, 141 proti.

„Jsem hrdý, že jsem bránil Itálii a udělal bych to znovu,“ řekl Salvini v reakci na hlasování.

Prokurátoři v sicilském městě Palermo obviňují Salviniho, že v srpnu 2019 zneužil své pravomoci jako tehdejší ministr vnitra, aby zabránil zakotvení lodi španělské neziskovky Open Arms na ostrově Lampedusa. Plavidlo kotvilo na moři téměř tři týdny s více než 150 vetřelci na palubě. Salvini tehdy trval na tom, že vetřelci nesmí na italské půdě vystoupit z lodi. Byl ochoten přistání lodi povolit jen tehdy, pokud si je jiné země EU, které by měly o invazisty zájem, mezi sebou přerozdělí, aby vetřelci nezůstali v Itálii. Salvini je žalován i za další podobný případ, kdy loni v červenci zablokoval vetřelcům vylodění z italského člunu pobřežní stráže Gregoretti.

V únoru Senát odhlasoval, že Salviniho také v tomto případě zbaví poslanecké imunity. Předběžné slyšení se má konat na Sicílii 3. října. Včerejší zbavení imunity je tak již druhé, zatímco to předchozí řešilo pašeráky z řad italské pobřežní stráže, ve druhém případě, ve kterém došlo ke zbavení imunity včera, se jedná o loď nechvalně známé pašeračky Racketeové.

Na závěr podotýkám, že Salvini může za to, že se snažil bránit Evropu, být odsouzen až na 15 let do vězení. Na druhou stranu neziskovky, které invazisty do Evropy přivážejí, jsou velmi štědře dotovány z peněz evropských daňových poplatníků. Tím se jen jasně ukazuje, jak moc je politika EU zvrácená.

 

5/5 - (3 votes)
(Visited 1 734 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *