Ve Francii hoří další katedrála; budou opět Francouzi tvrdit, že šlo o náhodu? Budou opět muslimové po celém světě slavit? (video)

Napsal
Sdílet článek

Všichni ještě máme v paměti loňský požár katedrály Notre Dame v Paříži. I přes mnohá protipožární opatření a námitky odborníků, kteří verzi náhodného vznícení z nedbalosti odmítli, je stále tato verze uváděna coby oficiální. Ale asi jen málokdo této verzi uvěřil. Všichni si také pamatujeme na to, jak po celém světě tento požár muslimové oslavovali. Rekonstrukce Notre Dame pokračuje a zatím to – i přes mnohé kontroverzní návrhy – vypadá, že bude renovována do původní podoby.

Nyní došlo k velmi podobnému požáru další francouzské katedrály. Katedrála svatého Petra a  Pavla z Nantes, známá také jako Saint-Pierre-et-Saint-Paul nebo prostě katedrála Nantes, která pochází z roku 1434, byla pohlcena plameny. Náčelník regionálních hasičů generál Laurent Ferlay řekl, že po dvouhodinové bitvě hasiči požár uhasili. Požární služba uvádí,  že škody nejsou srovnatelné s loňským požárem katedrály Notre-Dame v Paříži, ačkoli vnitřní vybavení včetně katedrálních varhan bylo zničeno.

Příčina požáru, není v současné době známa. A zde si dovolím opět spekulovat. Jak asi dopadnou výsledky vyšetřování? Kdo bude oficiálně viníkem požáru? Předpokládám, že vše dopadne stejně, jako v případě Notre Dame, kde se požár – i přes odpor expertů – svedl na neopatrnost při rekonstrukci. Různých kostelů hořelo ve Francii víc, mnohé byly poškozeny vandaly, přičemž v případech, kdy byli pachatelé dopadeni, se vždy jednalo o jistou tamní protěžovanou menšinu, věřící v Alláha.

Vloni došlo například k vandalismu v pařížské bazilice Saint-Denis, která je domovem hrobek mnoha francouzských králů včetně Charlese Martela. Vetřelec pákistánského původu (41), který přijel do Francie teprve dva měsíce před incidentem, byl obviněn  z vážného poškození hlavního křídla baziliky a rozbití oken z barevného skla vloni v březnu

Právě měsíc před požárem katedrály Notre Dame byl požárem poškozen druhý největší kostel v Paříži. Požár  byl podle policie založen úmyslně. Po celé Francii tak zejména posední dva roky dochází k vandalismu či požárům různých sakrálních staveb. Zdaleka ne vždy je však pachatel vypátrán.

V souvislosti s tím připomínám, že v Německu a právě i ve Francii dojde každý den k přeměně jednoho kostela na mešitu, občas se tak stane i v případě zvandalizovaných či vyhořelých kostelů.

Aktualizace: Hasiči již potvrdili, že šlo o žhářství, po uhašení zkonstatovali, že objevili asi tři hlavní ohniska požáru. Otázka ovšem je, zda bude někdo potrestán. Na druhou stranu by bylo velmi podivné, kdyby pachatele nezachytily v dnešní době všudypřítomné kamery. Také se může pokusit policie i média  totožnost pachatelů záměrně utajit, jak se o to Francouzi snažili i v případě nedávného napadení řidiče autobusu, který záhy po útoku muslimského gangu zraněním hlavy podlehl…

 

(Visited 421 times, 1 visits today)
Sdílet článek

4 comments

 1. co jsem četl diskuzi na novinkách,všichni z diskutujících(v té době asi 35 příspěvků)byli přesvědčeni o tom,že je to dílo invazivních barevných obohacovačů-ani jedna vyjímka!!!Mysleli si to naprosto všichni-je vidět,že se lidem otevírají oči čím dál víc

  1. hmm….. a potom prídu voľby, a tých 35 prispievateľov bude voliť pro-muslimáckych politikov. Teda, všetci nie, iba väčšina.

  2. Četla jsem názory diskutujících pod zahraničními články – diskutovali tam Britové, Amíci, ale i ze severských zemí nebo Němci – a všichni to viděli úplně stejně – stojí za tím mohamedáni… už to vlastně jeden server potvrdil, píše se tam, že tam jsou 3 ohniska a vypadá to na úmysl… Jen ty muslimy nepotvrdili, ale to je myslím celkem jasné…

 2. BUDOU OPĚT FRANCOUZI TVRDIT, ŽE ŠLO O NÁHODU?
  – v jednych franc. novinách som našiel názor :
  “Požiar vznikol na troch ohniskách v opačných stranách budovy. Toto naznačuje vznik požiaru z elektrickej poruchy.”
  Komentár netreba.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *