Ve Švédsku útočilo v noci na dnešek auto taxislužby, 4 zranění

Napsal
Sdílet článek

Auto útočilo. Také máte tak rádi podobné titulky, které se objevují v mainstreamu po celé Evropě? Ano, útočilo auto, útočil nůž, útočila mačeta či útočila jiná zbraň. A identita pachatele – jak jinak – nebyla sdělena, přesto už má policie jasno, že nejspíš nešlo o teroristický čin. Podle svědků vjel řidič (ano, vjel řidič, ne auto!!) do davu lidí záměrně.

Čtyři lidé byli zraněni a tři z nich byli převezeni v noci na dnešek do nemocnice poté, když vjelo auto taxi do davu v Borlänge. Jeden zraněný je v kritickém stavu. Řidič byl dnes ráno zatčen pro podezření z pokusu o vraždu.

Taxikář, třicetiletý muž, byl na místě zatčen. Po výslechu byl ráno obviněn z pokusu o vraždu. Podle policie svědecké výpovědi naznačují, že lidi zasáhl úmyslně. „Zkoumáme možnost, že záměrem bylo srazit jen jednoho z nich,“ říká Mats Öhman, tiskový mluvčí policie.

Taxikář byl v době incidentu střízlivý. Motiv je nejasný, ale podle policie neexistují žádné důkazy, které by naznačovaly, že se jednalo o teroristický čin. Podle policie to byli kolemjdoucí, komu se podařilo zastavit auto. Někdo z přítomných muži strhl volant a ostatní ho vytáhli z auta.

Během dnešního dne bude vyslechnut podezřelý taxikář a řada svědků. Policie také zabavila taxi a „další věci“. Zraněni byli pětatřicetiletý muž, padesátiletý muž a dva osmnáctiletí – muž a žena.

Klasika. Nejspíš nešlo o teroristický čin, ale muž vjel do davu záměrně. Útočník byl chycen na místě přítomnými občany, nicméně identita se úzkostlivě tají. Má cenu toto ještě komentovat?

K tomu už jen dodám, že pokud by byl řidič nějaký typický Švéd – Olaf nebo Erik, už bychom měli k dispozici nejen jeho věk, ale také foto, výšku, váhu i životopis včetně velikosti bot….

5/5 - (3 votes)
(Visited 271 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *