Ve čtvrtek večer byly v parku maskovaným gangem přepadeny a brutálně zbity dvě mladé Švédky

Napsal
Sdílet článek

Další multikulturní obohacení a opět Švédsko. Po pravdě nejde o jediné podobné obohacení za posledních 24 hodin. Mimo tohoto incidentu došlo i na pobodání mladé ženy ve Stockholmu před mateřskou školkou za přihlížení malých dětí, k dalšímu pobodání mladého švédského páru ve Stockholmu, pěti záměrně založeným požárům ve městě Skane, nálezu ohořelé mrtvoly v autě a několika dalším incidentům. Co mají všechny případy až na jeden společné je neznámý pachatel a to, že se čin stal v nějaké už docela slušně multikulturně obohacované oblasti. Skončí tak nakonec Švédové v nějakých odloučených hlídaných ghettech ve vlastní zemi?

Ale nyní zpět k incidentu, který chci popsat. Zvolila jsem jej především proto, že zde došlo k těžkému ublížení na zdraví a coby motiv se zdá být pomsta za to, že jedna z dívek v minulosti svědčila u soudu proti jistému násilnému vetřelci. Nejde totiž rozhodně o první podobný případ z tohoto ranku. Pomsty za svědectví nebo udání jsou především ze strany Arabů velmi časté, mají tak zastrašit případné další svědky.

Dvě dospívající dívky, které se ve čtvrtek večer v Göteborgu setkaly v malém parku, byly napadeny maskovaným gangem. Útočníci napadli přítelkyně tak, že je praštili pěstmi do obličeje a kopali je do těla. Pak zmizeli beze stopy z místa činu.

K incidentu došlo včera ve 22:20, kdy byla 17letá Emma se svojí kamarádkou v parčíku vedle místní školky v Hisings-Backa grilovat, když se gang náhle objevil.

Svědectví k činu podala matka napadené Emmy, Anna Larssonová. Říká, že místo je asi 200 metrů od jejich domova a že se s těmi lidmi předtím nikdy nesetkali.

Anna líčí v telefonátu Emmino svědectví z brutálního napadení, které údajně trvalo téměř deset minut. Na otázku, zda existuje nějaký konkrétní popis pachatelů, se zdá, že jednotlivci byli vysocí a silní, ale že během útoku neřekli jediné slovo. Všichni tři útočníci byli černě oděni od hlavy až k patě a měli rukavice.

Kromě toho, všichni tři útočníci skočili na Emmu a zasadili jí asi 15 úderů. Několik ran směřovalo přímo na Emmin obličej a další části hlavy. Mezitím Emma křičela a prosila gang, aby přestal.

„Stáhli ji na zem, kopli ji, udeřili pěstí do obličeje a kopali ji do nohou,“ říká Anna.

Emmina kamarádka se pokusila zasáhnout, aby zastavila bití. Pak gang zaměřil pozornost i na ni a zbil ji také. Ale Anna řekla, že její dcera měla pocit, že gang opravdu chtěl jen ji.

„Tři lidé proti jednomu, tedy co to sakra je?“ ptala se Anna v telefonátu.

Anna také uvádí, že nedošlo k loupeži, protože pachatelé dívkám nic neukradli. Má podezření, že útok gangu může mít co do činění se svědectvím, které Emma podala v dubnu u soudu proti přistěhovalci, který byl usvědčen z napadení svojí přítelkyně.

„Její kamarádka byla loni v srpnu zbita. Emma byla svědkem incidentu. Další rodič, jehož dítě, které také svědčilo, bylo také zbito a myslí si, že to má něco společného s procesem.“

Emma řekla svým rodičům, že už se neodvažuje jít ven a že se ve městě necítí bezpečně. „Chce se odstěhovat z Göteborgu.“

Emmina matka zveřejnila na Facebooku příspěvek, ve kterém se sama sebe ptá: „V jaké společnosti žijeme???“ a apeluje na veřejnost, aby dodala tipy, zda někdo ve čtvrtek večer něco slyšel nebo viděl.

Anna, která sama pracuje ve zdravotnictví a také vyrostla v Göteborgu, svědčí o tom, jak se město od doby, kdy vyrostla, změnilo. „Podobné věci se stávaly, i když jsme byli mladí, ale ne tak často, jako se to děje dnes. Dnes je víc násilí a víc drog. Dnes je tu více násilných trestných činů,“ říká Anna.

Rodina o incidentu informovala, ale policie za tento zločin nikoho nezatkla.

Z toho, jak je případ popisován, je docela jasné, že se skutečně jedná o pomstu násilného vetřelce, proti kterému dívka v minulosti svědčila. O tom svědčí nejen fakt, že už dříve byl napaden jiný svědek, ale i to, že se při útoku zaměřili jen na tuto dívku a její kamarádky si všimli až v momentu, kdy začala Emmu bránit.

Ostatně, v minulosti jsem tu již popisovala případy, kdy se muslimští vetřelci – zpravidla Arabové – mstili občanům za to, když je za páchané trestné činy udali či proti nim svědčili. Nedávno jsem se zde zmínila třeba o tom, jak arabský gang hodil na dům švédské rodiny granát jen proto, že otec rodiny v minulosti udal jednoho z arabských kriminálníků na policii.

 

4.7/5 - (3 votes)
(Visited 1 945 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *