Venezuela byla darována Putinovi – danajský dar

Napsal
Sdílet článek

Sice dnešní Venezuela doslova patří Číně, už od dob Cháveze, ropa, zlato a jiné si tam Čína bere jako splátky za ty biliony co půjčili už Chávezovi. Tomu naslibovali potravinovou soběstačnost, pěstování tolik rýže že ji budou exportovat, a zachovali se jako všechny mocnosti, naslibovali a vyrabovali, minulý rok zrušili Madurovi jakékoliv půjčky, a berou si jejich nerostné bohatství coby splátky za nesplatitelný dluh. Venezolánci tak jen utřeli hubu. Pravda že před mnoha lety tam rabovalo USA, ale aspoň Venezuela měla nejvyšší životní úroveń z Latinské Ameriky, dnes jednu z nejnižších. Také Turecko si tam přihřívá polívčičku, Irán si odváží uran, pouze Rusko chce jen vojenskou základnu. A jsme u toho.

USA dnes chce dostat Rusko na kolena tou samou metodou jako Reagan.  Ten SSSR uzbrojil, aby Sověti byli stále mocnost a ne banánová republika, museli být na stejné úrovni jako USA,  aspoň ve vojenské síle. Tak poté co Reagan nastavil své Pershingy po celé západní Evropě, Sověti museli zbrojit také,  což je ekonomický málem porazilo. Pravda, SSSR se sesypalo pro mnoho důvodů, ale tohle byl jen jeden z nich.
Dnes USA mají spoustu základen hlavně v blízkosti Ruska, které je hospodářsky úspěšnější než SSSR, zbavili setotiž socialismu, totéž Čína, která svým kapitalismem dělá zázraky a EU přičumuje a chce budovat nový, ještě lepší socialismus zatímco Asie sílí a sílí. Ale nic naplat, USA může postavit ještě více základen aniž by je to  ochudilo, Rusko na to tolik nemá. Proto Putin šel do Sýrie, možná se bude angažovat v Libyi, ne z dobroty srdce, ale musí, chce aby Rusko zůstalo mocností. A ano, Sýrii to velmi pomohlo, už je tam klid.

A tak Putin se snaží ze všech sil s USA vyjednávat. Pokud by to šlo, Putin by raději nechal Venezuelu plavat, kdyby se USA zbavili nějakých základen. To se ale nestane, ne že by chtěli válčit, mocnosti mezi sebou válčit nebudou, velké války začínají leda Němci nebo Francouzi (Vietnam, Libye), ale je toto na udržení rovnováhy, jak ji někdo ztratí, přestává být velmoc a jsou na holičkách.

Proto Putin ve Venezuele prostě bude muset tu základnu dobudovat a obnovit tu kubánskou. Na válčení to nebude, ale bude zachována rovnováha. USA si od toho slibuje že tím Rusku pustí pořádně žilou. Protože zbraně jsou sice fajn, ale rozhodují prachy, jako vždy.

Guaidó sedl na lep, opravdu si myslel že ho USA podporují, byl to jen naiva. Dostal jen uplakaných 20 milionů dolarů, to se mu i Maduro vysmál za tu almužnu, a přitom stačilo jedne dva snajpři, nemuseli ani sejmout Madura, to je jen šašula, stačil jen Diosdado Cabello, to je hlavička těch co vládnou. Pak by se to rozuteklo se svýma milionama co mají stejně ulité v zahraničí. Jenže o to Američanům nešlo, vše byl planý cirkus. Dělali že je Venezuela moc zajímá.

Vláda Venezuely udělá to samé co před dvěma lety když opozice vyhrála volby, pozavírali je a u koryt zůstali ti samí.  Znovu nyní Maduro nechal střílet do lidu, a opozice zase půjde do lochu. Už to nikoho ve světě nezajímá, ono už svět nezajímá ani Francie, i kdyby Macron také necheal střílet ostrými, vše se okouká a je to pak část normálu.

Venezuela bude dál trpět nedostatkem všeho, už za Cháveze si zvykli že voda a elektřina je jen občas,  a nikoho to nezajímá. Ruská základna tam prostě bude, bude na prd, bude stát majlant který Rusku bude chybět, a co přijde nikdo neví.

USA PŘEDČASNĚ JÁSALI NAD PÁDEM SSSR, RUSKO SE POSTAVILO NA NOHY O MOC SILNĚJŠÍ NEŽ TY SOVĚTSKÉ, NA SOCIALISMUS SE VYKAŠLALI, to by měli Venezolánci udělat také, RUSOVÉ UŽ NEŠLI JEN PROHRÁT DO AFGHANISTÁNU, tam to prohráli vždy všichni,  DNEŠNÍ RUSKO JE V SÝRII A BUDE V LIBYI, BUDE V LATINSKÉ AMERICE,  A CO Z TÉTO PARTIE ŠACHŮ VZEJDE VÍ JEN BŮH.

MILAN RADEK

(Visited 150 times, 1 visits today)
Sdílet článek

One comment

  1. Tak fakt je,že vlastnictví nějakých zajímavých surovin=pozvánka pro parazity na celé zeměkouli.
    Dalo by se i říci,že tu ropu nemusí Venezuelanům nikdo závidět.A polohu na americkém zadním dvorku už vůbec.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *