Vetřelci, kteří byli zadrženi ve Slovinsku, vykazují příznaky nákazy koronavirem

Napsal
Sdílet článek

Sedm muslimských vetřelců, kteří byli v pondělí zadrženi ve Slovinsku, vykazuje známky infekce COVID-19 (koronavirus). Migranty dopadli policisté nedaleko chorvatských hranic, v okolí obchvatu obce Ilirska Bistrica. Cestovali ve dvou taxících. Vetřelci měli horečky a vykazovali další známky shodující se s infekcí koronavirem.  Výsledky jejich testů na koronavirus budou známy dnes večer.

Šéf krajského velitelství civilní obrany Sandi Curk informoval, že vetřelci jsou zadržováni v zařízení v Postojně, kde budou  odděleni od ostatních migrantů. Koronavirová infekce byla v posledních dnech odhalena také u šesti dobrovolných záchranářů z Postojna a Pivka, kteří pomáhali s kontrolou hranic podél slovinsko-italské hranice. Na hranicích v současné době pracuje 250 dobrovolníků Červeného kříže a dalších 800 se drží v záloze.

V pondělí Slovinci oznámili, že provedli 6 712 testů na koronavirus, s čehož se 253 ukázalo být pozitivními. Jeden pacient zatím zemřel a další dva jsou na jednotce intenzivní péče. Tedy byla-li nemoc identifikována hned u šesti záchranářů, kteří chránili hranice, pak je vysoce pravděpodobné, že se nakazili právě od vetřelců.

Je třeba si uvědomit, že invazisté jsou většinou mladí, dobře trénovaní vojáci, často ve velmi dobré fyzické kondici. U nich tedy může být průběh nemoci velmi často bezpříznakový, případně mají jen menší problémy, které brzy odezní. Jsou tedy skutečnou biologickou zbraní. Ostatně o tom, že mnohé nákazy, v posledních letech náhle se v Evropě objevující, zde mohou být právě díky muslimským nájezdníkům, jsem psala dřív v jiném článku.

Je možné, že se podaří epidemii během pár týdnů či měsíce v Evropě minimalizovat. Obávám se však, že migrující vetřelci ji mohou po Evropě znovu roznést. A pokud ne koronavirus, pak může jít třeba o nějakou jinou nemoc. Co myslíte, že by s evropskou  populací udělala třeba zmutovaná ebola, u které je úmrtnost až 80%?

Dobře střežené hranice evropských zemí v době koronavirové nákazy mají – jak je vidět – i něco do sebe. Mnohem lépe se tak zachytávají migrující vetřelci. Nebylo by k zamyšlení hranice lépe hlídat i do budoucna v době, kdy epidemie pomine?

5/5 - (2 votes)

(Visited 745 times, 1 visits today)
Sdílet článek

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *